1.9 C
Prague
9.12.2023
MaxiMagazín

Rozhodujete se mezi pálenými taškami a plechovou krytinou?

Pokud si zrovna zařizujete odolnou střechu, nejspíše jste se zasekli na volbě adekvátního materiálu. Není se čemu divit, protože v současnosti existuje spousta různých variant, přičemž každá z nich se hodí do odlišných podmínek. Jaké jsou rozdíly mezi těmito dvěma populárními metodami?

Klasické tašky

Střešní tašky nikomu z vás nemusíme příliš představovat. Střešní krytina tohoto typu je již po desítky a desítky let naprosto ověřenou klasikou, na niž nedá mnoho rodin dopustit. To ovšem neznamená, že se jedná o dokonalé řešení bez nevýhod.

Silnou stránkou tohoto materiálu je velmi vysoká odolnost vůči meteorologickým podmínkám v naší zemi. Zajisté vás potěší i energetické úspory, vyšší prodyšnost a snadné dodatečné úpravy, kdybyste si například chtěli nechat vyrobit nová okna. Mezi jasné mínusy patří vyšší cena, složitá pokládka a nevhodnost na střechy s nižším sklonem.

Moderní plech

Ptáte se, na jakou střešní krytinu vsadit – plech, nebo střešní tašky? Pak by vás mělo zajímat, jaké benefity s sebou přináší plechová střešní krytina. Za zmínku stojí hlavně nízká hmotnost, velmi lehká montáž, pevnější uchycení, poměrně přívětivá cena a nepatrné množství spojů. Počítat však musíte i se sjížděním sněhu, náchylností k odření povrchu a složitými dodatečnými úpravami.

Kvalita především

Jestli chcete získat ty nejlepší služby, určitě si dejte pozor na koupi certifikovaného materiálu. Zajímavou nabídku vám poskytne například jeden z největších hráčů na tuzemském trhu jménem STAV-INVEST. Daná společnost působí ve svém oboru již déle než třicet dlouhých let. V současné chvíli nabízí tisíce a tisíce položek za bezkonkurenční ceny. To platí pro plechy, tašky, klempířské prvky, zateplení, okna, řezivo i další nutnosti během realizace střechy.

Související příspěvky

Podzimní úklid domu může být zábava

redakce

Z bývalé čokoládovny k modernímu bydlení

Veronika

Vánoce s umělým stromkem a další vánoční výzdobou

redakce