Savanská kočka: šelma s krví lovce

 

Jedná se o velice elegantní, dominantní a lovecké plemeno kočky, která se ale zároveň dokáže plně přizpůsobit svým majitelům, vyjít jim vstříc a naučit se jejich stylu života. Je tedy oddaná, sice ne tak, jako třeba Bengálská kočka, ale i přesto si vaše srdce rozhodně získá. Je však nutné u tohoto plemene pamatovat na to, že má zálibu v lovu ptáků i hlodavců, a tak se jistě nejednou stane, že se před vaším prahem objeví nějaké to mrtvé zvířátko. V žádném případě ale není dobré kočku za toto jednání jakkoliv trestat, vzhledem k její povaze a předkům. Spíše by takové jednání bylo na škodu a zvíře by se mohlo přestat zdržovat v blízkosti vašeho domova.

 

Temperament nezapře

Pokud není něco po jejím, nebo zkrátka není spokojená, zaručeně vám to dá najevo. Savanská kočka má vlastní rozum a vyžaduje, vzhledem ke své živější povaze, dostatek prostoru pro uvolnění velkého množství energie. Je proto vhodné před jejím pořízením myslet na tento důležitý faktor a mít ji v domácnosti s volným přístupem do přírody nebo na zabezpečenou zahradu. Pokud bude čistě v bytě, je potřeba počítat s tím, že musíte pořídit dostatek hraček, prolézaček a míst k ležení a prolézání. Nadbytečnou energii většinou ventiluje škrábáním věcí, což lze vyřešit škrabadly, a hlasitým mňoukáním, které zaženete pouze pozorností vůči kočce.

 

Divocí předci v krvi

Savanská kočka pochází původně ze spojení afrického servala stepního a kočky domácí. I proto se u ní vyvinuly lovecké pudy i oddanost k lidem. Svou oblibu u lidí si zasloužila především díky svému dokonalému zbarvení, zvláštně zbarveným očím a své postavě. Pokud tedy toužíte mít doma lovce s duší domácí kočky, rozhodně stojí za to si pořídit zrovna tuto kočku, se kterou se nebudete nudit.

 

Investujte do hraček

V případě Savanské kočky se nesmíte bát počáteční investice do hraček. Toto plemeno je velice hravé i vytrvalé, tudíž stráví mnoho času hraním si. Velký výběr najdete na www.mujmazlik.cz. Velice ocení především interaktivní hračky, u kterých získá za správné provedení odměnu, nebo zkrátka hračky se zvukem či co se pohybují.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download