17.8 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Se zlatem se Valentýn nesplete

Svátek sv. Valentýna, který tajně oddával v dobách starověkého Říma zamilované vojáky, se nezadržitelně blíží. Odvážný světec se postavil krutému zákazu císaře Claudia II., který nepřál lásce, a vysloužil si za to trest smrti. Byl popraven právě 14. února a na jeho počest připadl tento den všem zamilovaným.

Milující páry se od té doby obdarovávají takzvanými Valentýnkami. Způsobů, jak projevit city svému nejdražšímu, je nespočet. Květina, či zamilované psaní patří jistě k těm nejčastějším. Polibek je neodmyslitelnou součástí dne svatého Valentýna, který ve spojení s krásným šperkem vše dotáhne k naprosté dokonalosti. Zbývá už jen zvolit takový klenot, který dokonale vystihne ony nezapomenutelné chvíle.

Úspěch zaručí náušnice

Ženu nikdy nezklamete zlatým šperkem. Jak vybrat ten dokonalý? K tomu, jaký druh šperku vybrat, vás dovede mnoho indícií. Stačí jen být všímavý. Někteří dávají přednost jednoduchým šperkům oproti jiným, kteří upřednostňují masivní a výrazné. Velký úspěch u dam mívají zlaté náušnice, stříbrný prsten, náhrdelník či náramek.

Kruh patří odjakživa k symbolům určitého spojení, vazby a harmonie. Například stvrzení manželství se váže jak prsteny snubními, tak i zásnubními. Ovšem i prsten darovaný, například mezi sourozenci nebo od matky pro dceru, rovněž vyjadřuje vzájemnou lásku a úctu k milovanému. Rozhodující je správná velikost a vyhovující materiál.

Emoce ve zlatě

Ideální způsob k vyjádření emocí a citů vroucí lásky představují zlaté přívěsky. Ať už jde o srdíčka, křížky, čtyřlístky nebo andílky, u přívěsů je nejdůležitější sladit provedení s odpovídajícím řetízkem a jeho následnou délkou. Velké zjednodušení v rozhodování přinášejí náhrdelníky, které jsou již celistvé a velice tak usnadňují výběr.

Pokud si stále nevíte rady s výběrem šperku, vsaďte rozhodně na náušnice. Jde o velmi neutrální klenot, který ocení snad každá žena i dívka. U žen světlého typu krásně vyniknou barevné a tmavší náušnice, zato u žen tmavého typu zase například náušnice z bílého zlata.

Letošní Valentýn tak snadno může přinést dárek, který bude o vašem citu vypovídat beze slov. Mrkněte na goldstore.cz a určitě si vyberte.

Související příspěvky

Jak to bylo s historií pánského spodního prádla?

majda

Odstraňování graffiti na mostku přes železniční trať, Praha

Veronika

Vývoj plastových polotovarů musí podléhat přísné kvalitě

redakce