Výbava na golf aneb Golfové hole nestačí

 

Dali jste se na golf? Golfové hole nejsou jedinou pomůckou, bez které se neobejdete. Čeká vás nákup poměrně rozsáhlého vybavení a je dobré vědět, kam pro něj.

Golf je stále oblíbenějším. Golfová hřiště již nejsou jenom pro vyvolené, a golf se zavádí dokonce do škol. Typické je to například pro plzeňské základní školy, které mají poměrně dobrou dostupnost golfového hřiště. Jde o velice příjemný sport pro všechny věkové kategorie. Jeho nevýhodou pořád zůstává vyšší finanční náročnost a nutnost poměrně drahého sportovního vybavení. Co potřebujeme na golf?

 

Hole, míčky a boty jsou základ

Bez golfového vybavení nelze golf hrát. Lze si jej samozřejmě půjčovat, kdo to myslí s golfem vážně, chce se mu věnovat dlouhodobě a pravidelně, ten tuto cestu volit nebude. Nejdůležitějším vybavením jsou golfové hole, míčky a boty.

 

Golfové hole

Výběr golfových holí je doslova vědeckou disciplína. Jako začátečník se do toho raději vůbec nesnažte zabřednout. Ideální je si pořídit tzv. půlsadu, což je sada holí v levnějším, obvykle plátěném bagu. Obsahuje všechny typy základních holí: patr, dřevo a většinou tři železa. Všechny tyto názvy jsou označením různých typů holí, které se hodí pro ten který typ odpalu či přihrávky.

 

Golfové míčky

Golfové míčky a jejich výběr jsou rovněž téměř vědeckou disciplínou. Prohlubně na míčcích nejsou žádnou estetickou záležitostí, ale tyto tzv. dimply ovlivňují délku letu a jeho přesnost. Jednotlivé typy se liší náplní a svojí tvrdostí. Měkčí jsou kvalitnější pro hru, i když se také  rychleji opotřebí.

 

Golfové boty

Na green rozhodně patří správné golfové boty. Poznáte je na první pohled podle podrážky. Ta je totiž uzpůsobena tomu, aby vám noha neklouzala na trávě, a to ani na mokré, a současně green nepoškozovala. Nemusíte jít ani hrát v deštivém dnu, abyste ocenili, že je bota nepromokavá a též vzdušná. Právě tyto vlastnosti by měly golfové boty mít.


TIP: Kompletní golfové vybavení za dobré ceny nabízí e-shop Digitalgolf.cz.


 

Co ještě patří k základní golfové výbavě?

Pro nošení holí budete potřebovat bag či vozík. Vaši hru rozhodně zlepší a zpřesní rukavice. Laika překvapí, že se používá pouze jedna (pro praváky na levou ruku a naopak). Vhodné je i speciální golfové oblečení. Nejde jen o módu a styl. Mělo by být především funkční a ustát několik hodin hry na greenu, a to za jakéhokoliv počasí. To se přitom dokáže během dne i několikrát měnit. I proto nezapomeňte ani na golfový deštník. Mimochodem, věděli jste, že jeho konstrukce nepřitahuje blesky? Nakonec jako ochranu před sluncem oceníte vhodné čepice a kšilty. Na hlavě musí skvěle padnout, aby nám je neodfoukl vítr. Často si s jednou čepicí při hře nevystačíme. Funguje i jako potítko a je vhodné si ji během dne vyměnit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download