1.9 C
Prague
28.1.2021

Snídejte jako na dovolené

Že snídaně je základ dne, jsme slyšeli už nejméně tisíckrát. Přestože se poslední dobou vědci i výživoví poradci neustále přou o důležitosti ráno jíst, faktem zůstává, že mnohdy se za celý den nedostaneme k pořádné stravě, kterou si navíc sníme v klidu a vychutnáme. A protože, jak se říká „ráno dělá celý den“, určitě si ji dopřejte v bohaté a zdravé míře přesně tak, jak to máte rádi.

V čem tkví kouzlo?

Všichni známe ten pocit, kdy se loudáme hotelovou chodbou a z útulně prostřené místnosti na nás volá vůně mleté kávy, cinkání talířků a vidina bohatě prostřený švédský stolů. Nabereme si od každého jídla kousek, sedneme si někam do rohu s výhledem na pláž či hory a vychutnáváme. Vůbec neřešíme, co nás dnes čeká, neplánujeme, nejsme na sociálních sítích. Oproti našim pracovním ránům, kdy vylítneme z postele, protože nestíháme. Učesat, obléct, vyčistit zuby a hlavně rychle! Stresujeme, neustále svíráme telefon a přemýšlíme. Poznáváte se? Chtěli byste snídat jinak?

No jo, to ale přece nemůžu ráno zvládnout!

Ale ano! Přizpůsobte si svůj časový program a věnujte se chvilku sami sobě. Večer si nachystejte do krabiček nakrájenou zeleninu i ovoce. Jogurt zvlášť s vločkami, které do něj jen ráno přihodíte. Za pár korun v supermarketech pořídíte vakuované bagetky, ty máte za 10 minut upečené v troubě. K nim pak co máte rádi. Šunku, sýr či pomazánku. Dejte si vychladit kvalitní pomerančový džus a výbornou kávu za vás udělá kvalitní domácí kávovar, než prostřete stůl. Důležitá je právě ta variabilita pokrmů. Navíc vše nemusíte hned sníst. Od každého můžete ochutnat kousek a co zbude, šupnete zase do lednice na zítra.

Nechte se proto vyzvat na takovou menší challenge. Alespoň týden zkuste vstávat o půl hodinky dříve a vyhradit si místo v bytě, kde vám bude útulno a příjemně. Pusťte si příjemnou hudbu, dejte si šálek kvalitního sypaného čaje a jen si užívejte tu chvíli. Uvidíte, jak vám vaše krásné ráno změní celý den!

Související příspěvky

Ukončete studium bez obav z bakalářské práce

redakce

Držte si zimu dál od těla!

majda

Žádost o ruku by měla být romantická

redakce