8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Motorek se nebojte, začněte u menších

Slovo motocykl nebo motorka v nás většinou evokuje představu velkého a hlasitého stroje, s barevnými plasty nebo naopak plný chromu a kůže. Mnoho menších variant ale nabídne stejnou zábavu.

V jedné stopě s jistotou

Za velkou s motorkou se ohlédneme, mnoho lidí se jich však také obává. Přesto není nutné lásku k jedné stopě úplně zapomenout kvůli strachu, ale vybrat si menší a lehčí stroj, který se bude snadno ovládat. Pitbike vypadá jako zmenšená motokrosová motorka, ovládání zvládne i naprostý začátečník nebo dítě. I ty mohou na pitbike jezdit a získat tak zkušenosti a základy pro jízdu na motorce. Jízda na pitbike zlepší techniku, pomůže získat jezdecké sebevědomí, vycvičí reflexy, naučí správně a včas brzdit i ovládat motorku a dobře držet rovnováhu na rovině i v terénu. Pitbike je nízký, pohodlně tak dosáhnou na zem i osoby menšího vzrůstu. Výhodou jsou i nižší náklady na pořízení, levné náhradní díly na pitbike i celková údržba a samozřejmě jednoduché ovládání.

Elektrické motorky

Ve světě aut se o elektromotorech mluví běžně, jsou však v nabídce i pro milovníky jedné stopy a ekologie zároveň. Elektrické skútry i motorky mají místo klasického motoru na benzín motor elektrický. Jeho dobíjení je možné ve veřejných dobíjecích stanicích nebo i v pohodlí domova z běžné zásuvky, stačí po příjezdu domů e-motorku připojit a ráno ji opět nabitou používat. Výhodou motorek s elektromotorem je tichý chod, nulové zplodiny a provoz šetrný k životnímu prostředí. Na některé typy skútrů není nutné ani řešit registraci, pojištění nebo být vlastníkem řidičského průkazu. Pro dojíždění do práce nebo do školy či za přáteli do vedlejší vesnice jsou elektroskútry perfektním řešením, nic ale nebrání ani vyjížďkám do přírody nebo na výlety. Údržba je minimální, nesmíte jen zapomenout včas motor dobít.

Menší stroje jsou na učení jednodušší a stejně tak na ovládání, pomohou nám ušetřit čas i síly a dopřejí stejný požitek z jízdy.

Související příspěvky

Když vám začne stávkovat auto, zkontrolujte DPF filtr

redakce

Japonská garážová stání za poloviční cenu do konce roku

majda

Vyplatí se dovoz aut ze zahraničí?

redakce