Truhlíky za okny skvěle doladí vánoční výzdobu

 

V našich podmínkách se rozkvetlými truhlíky můžeme pyšnit v létě, přes zimu pro ně musíme najít jiné využití. Vánoční a zimní dekorace vyzdobí okna a dodají našemu domu nový vzhled,

Po tom, co uklidíme poslední muškáty do příjemnějších teplot je škoda nechat okenní parapety nevyužité. I po létě můžeme za okna vystavit dřevěné truhlíky a do nich umístit květináče vřesů nebo chryzantém, které vydrží kvést i při prvních mrazících. Pokud už chceme mít s výzdobou oken méně starostí, sáhneme po výzdobě trvalejší, která nepotřebuje zalévat. Stačí vytvořit univerzální aranžmá truhlíku, kde půjde měnit jen dekorace a doplňky podle toho, jakou sezónní výzdobu zrovna chystáme. Podzimní dýně, šípky a víno tak jednoduše nahradíme zelenými větvemi smrků a borovic, které doplníme šiškami či malými jablíčky. Mašle, stuhy a různé ozdoby nám pomohou výzdobu doladit do dokonalosti a barevného provedení podle našich představ.

Pro opravdu honosné dekorace, které vyžadují více místa, se hodí mříže za truhlíky. Nejen pro výzdobu, ale také jako podpora živých rostlin, s trochou péče přežijí bez problémů zimu různé odolné vřesy a vřesovce. K nim na zimu přidejte malé i velké šišky a větvičky jehličnanů nebo thújí či buxusu, dobře vypadají naaranžované červené mašličky v kombinaci se zlatými nebo stříbrnými doplňky. Využít můžete také sušené plátky pomerančů, skořici a skořápky ořechů.

Po Vánocích jen sundejte ozdoby a do truhlíku přidejte šišky a dekorační vločky. Začátkem února už můžeme začít vítat jaro, přidat větvičky břízy a barevné mašličky. A pak už pomalu bude čas připomínat Velikonoce, do truhlíků dejte všechno barevné, jarní a svěží, ideální jsou samozřejmě také barevná vajíčka. V létě přeci jen využijte kvetoucí rostliny, letničky, muškáty a nechte svá okna hrát všemi barvami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download