17.5 C
Prague
6.7.2022
MaxiMagazín

Uspořádání balkonu v paneláku

V paneláku existují dva typy balkonů: abstraktní, které jsou balkony jen podle názvu a ve skutečnosti zde není prostor ani pro představivost, a ty, které jsou významným prodloužením obytného prostoru. Zatímco u těch prvních není příliš mnoho možností, jak je uspořádat, ty druhé jsou skutečným pokladem, o který je třeba pečovat! Jak vytvořit balkon navozující atmosféru, který budete rádi používat v teplých a slunečných dnech? Stačí několik praktických doplňků.

Podlaha na balkonu – jakou zvolit?

Nejpraktičtější jsou podlahové dlaždice – snadno se udržují v čistotě a jsou odolné. Můžete si také zakoupit dřevěné dlaždice, které se jednoduše pokládají na jakémkoliv rovném povrchu. Mohou být také vyrobeny z plastu. Dobrou volbou bude také balkonový koberec. Osvědčí se, když podlaha není příliš atraktivní. Dlaždice jsou staré, s trhlinami, nejsou vůbec žádné nebo prostě nesplňují estetická očekávání. Koberce na balkon jsou vyrobeny z materiálů odolných vůči působení povětrnostních vlivů a snadno se udržují v čistotě. A co je nejdůležitější – jsou nejen praktické, ale také velmi dekorativní – jistě zajímavě ozdobí každý balkon.

Balkonový nábytek a doplňky

Základem pro uspořádání balkonu je samozřejmé vhodný nábytek, který z něj udělá perfektní místo pro odpočinek. Může být vyrobený z různých materiálů a při výběru stojí za to věnovat pozornost trvanlivosti a tomu, zda vyžaduje údržbu. Samotné rozměry, charakter nebo počet kusů nábytku závisí samozřejmě na velikosti balkonu. Určitě se bude hodit stůl a židle. Vhodné jsou i lavice, na kterých si můžete lehnout nebo praktické rohové sedačky. Na balkonový nábytek položte dekorativní a pohodlné polštáře. Důležité jsou také doplňky, které balkon zútulní – květiny v hezkých květináčích nebo lucerny navodí vhodnou náladu, zlepší pohodu a učiní z balkonu v paneláku skutečnou oázu klidu.

Jak na zastřešení balkonu v paneláku?

Pokud nemáte nad balkonem střechu nebo je nedostatečná k ochraně před sluncem anebo deštěm, stojí za to uvažovat o vytvoření dalšího přístřešku. Může to být rolovací markýza nebo přístřešek z plexiskla, pokud pro něj vytvoříte vhodný rám. Než to však uděláte, zjistěte si, zda to vůbec jde! Pokud ne, je zde vždy k dispozici tradiční zahradní deštník – vhodně zvolený bude zároveň pěknou výzdobou.

Související příspěvky

Jak si vybrat ideální manželskou postel

redakce

Plovoucí podlahy

redakce

Postavit terasu nebo zimní zahradu

redakce