5.4 C
Prague
4.12.2022
MaxiMagazín

V boji se špinavým kobercem. Tlakové čištění koberců Brno

Jako domácího mazlíčka si naše dcera vybrala kočku. Máme tedy doma kočku. Ano jistě, dokáže to být velmi mazlivé zvíře a člověk se s ní rád občas pomazlí, ale s jejím chozením na záchod je to horší. Občas svoji potřebu udělá prostě v pokoji na koberci a je jí to jedno. Samozřejmě je to zvíře a bude asi chvíli trvat, než jej naučíme nějakým zvykům. Zatím si ale musíme poradit s tímto nešvarem. Koberce pro tohle ale určitě ideální nejsou. I když pečlivě uklízíme, nejsem si jistá, že to stačí. Navíc se mi nelíbí, že je to právě pokoj, ve kterém dcera spí. Zaslechla jsem něco o firmách, které čistí koberce, proto jsem se rozhodla jednu takovou si najít.

Zaujala mě úklidová firma A SERVIS LIPKA, s. r. o., kvalitní čištění koberců Brno, kterou jsem i nakonec objednala. Pro jistotu jsme z pokoje všechno vystěhovali a nechali vyčistit koberec celý. Moc se mi líbilo, že firma koberce při čištění zároveň i dezinfikuje, to bylo přesně pro nás. A SERVIS čistí koberce tzv. strojovou metodou, která je velmi účinná, o čemž jsme se sami přesvědčili. Náš koberec po čištění příjemně voněl a byl vyčištěný opravdu až do hloubky. Vypadal opět jako nový. Firma nám opravdu vyrazila dech.

Dceru jsem napomínala, aby kočku do svého pokoje už tak často nepouštěla, byla by přece škoda koberec zase zaneřádit. Myslím ale, že firmu A SERVIS jsme neviděli naposledy. Jistě se nám její služba čištění koberců bude někdy hodit. A vám možná také.

Pomoc s úklidem. Mytí oken, práce ve výškách a čištění fasád Brno

Jsem na mateřské dovolené s dvojčaty. Kdo si myslí, že mateřská dovolená je relax a odpočinek, je na omylu. Novopečené maminky mi určitě dají za pravdu. Úklid je to poslední na co mám teď čas, jsem ráda, že si vůbec na chvíli sednu, když děti konečně usnou. Manžel je pořád v práci a já nemám nikoho, kdo by mi s úklidem pomohl.

Bydlíme v rušné ulici, takže okna jsou dost zaprášená. Včera jsem zalévala květiny a omylem jsem se o okno otřela. Měla jsem úplně černou paži, docela jsem se zděsila. Věděla jsem, že umýt okna s batolaty určitě nezvládnu, tak jsem požádala manžela, aby mi našel kontakt na nějakou úklidovou firmu, která nám okna umyje.

Manžel mi dal kontakt na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., odborné mytí oken Brno, od které si nechává umývat okna jeho maminka. Je s nimi velmi spokojená. Neváhala jsem a domluvila si u nich mytí oken také. Když je spokojená i tchýně, tak to opravdu musí být výborné. A taky že bylo.

Pracovníci firmy k nám dorazili dokonce s předstihem. Prohlédli si okna a dali se do práce. Já jsem vzala kočárek a šla s dvojčaty na procházku, abychom nezavazeli. Když jsme se vrátili, pánové měli skoro hotovo. Okna už jenom leštili.

14182218 - bouquet of lily of the valley on the windowsill

Všimla jsem si, že k leštění používají pouze suchou bavlněnou plenu. Zvědavost mi nedala a já se zeptala proč, zda je tato metoda efektivnější. Dali mi za pravdu, na oknech se po suchém leštění nechytá tolik nečistot jako při použití leštidel. To jsem vůbec netušila. Pro příště budu vědět.

No, možná to mytí oken přece jen přenechám profesionálům. Tak nádherně se mi okna ještě nikdy nepodařilo umýt. Nejspíše využiji jejich pravidelné mycí cykly a do doby, než začnou děti chodit do školky, budu mít vystaráno.

 

 

Související příspěvky

Nízkoenergetické domy – bydlení v souladu s přírodou

majda

PartyLite – vůně, které inspirují

majda

Brikety – moderní způsob vytápění dřevem

majda

1 komentář