Vybavení lakoven pořizujte od profesionálů, kteří mu rozumí

 

Rozhodli jste se rozšířit své služby, nebo se pustit do zcela nového podnikání a zřídit si lakovnu? Moderní vybavení lakoven, zejména větší zařízení, jako jsou lakovací kabiny a jejich příslušenství, dodává firma Naver.

Lakovací kabina neboli stříkací kabina není rozhodně jediné zařízení, které je pro vybavení lakoven zapotřebí. Dalšími důležitými zařízeními jsou míchací boxy i odsávací stěny. Potřebujete rovněž přípravná pracoviště, vstupní a výstupní agregáty (též s aktivním uhlím, případně s vodní clonou), ale i zdvojené lakovací a sušicí kabiny pro automobily.

Udělejte z profilakování svůj byznys

Lakovací a profesionální lakovací kabiny umožňují realizovat kvalitní povrchovou úpravu kompletních výrobků i dílčích součástek, včetně velkorozměrových dílů. Hodí se pro lakování jak rozpouštědlových, tak vodou ředitelných nátěrových hmot.

Kabiny mají vlastní systém vzduchotechniky s filtrací, jsou dodávány s kompletním osvětlením, elektroinstalací, řídícím systémem i s automatickými vraty. Vybaveny mohou být rovněž manipulační a transportní technikou, tedy pracovními plošinami s ručním, nebo řízeným pojezdem. Vzduchotechnika udržuje v kabině nejen čistý vzduch, ale i správnou teplotu pracovního prostředí. V některých kabinách lze přímo sušit, nebo se výrobky přesouvají do speciálních sušicích kabin. Lakovací kabiny musí být dále vybaveny zařízeními pro odchycení a likvidaci rozpouštědel a nátěrových hmot, a to jak v kapalném, tak v plynném stavu.

K tomuto účelu slouží i profesionální odsávací stěny. Zachytávají přestřiky při lakování a průběžně zajišťují odsávání všech vznikajících nečistot. Tyto stěny umí zajistit vhodné hygienické a pracovní podmínky při prováděných nástřicích a hodí se od menších až po středně velká zařízení.

Dobrá příprava je základ

Důležitým vybavením lakoven je přípravné stanoviště na předúpravu povrchů. Pouze kvalitně upravený povrch lakovaného objektu dokáže nabídnout vysokou kvalitu finální povrchové úpravy. Výrobky je nutné před lakováním odmastit, někdy chemicky či mechanicky upravit. Pracoviště pro tyto činnosti může být ruční, nebo zcela automatizované. I zde je nutné zajistit ekologickou likvidaci vznikajícího odpadu.

Lakovna na míru

Lakovna je jako zařízení potřebné v mnoha průmyslových odvětvích. Je nepostradatelnou jako autolakovna v automobilovém průmyslu, v autoopravárenství, ve strojírenské výrobě, v dřevozpracujícím i nábytkářském průmyslu. Pro všechna tato odvětví umí lakovnu komplet na míru navrhnout a dodat firma Naver Brno.

Lakovací kabiny Nova Verta, které Naver dodává, jsou v oboru pojmem. Nabízí se v různých rozměrových variantách, od menších lakovacích a sušicích kabin až po velkorozměrové. Společnost Naver dodává komplexní technologická zařízení pro průmyslové provozy a autolakovny, která se hodí pro nanášení nátěrových hmot a následné sušení, ale i odmašťování, broušení a tryskání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download