-3.9 C
Prague
6.3.2021

Zábava na svatbě

Chystáte svatbu a přemýšlíte nad programem pro hosty? Inspirujte se, jak zabavit hosty a jak vytvořit nezapomenutelný večer pro všechny přítomné. Jednou z nejlepších rad je vhodně zvolená zábava.

Seznamte hosty

Zajisté se na vašem seznamu hostů najdou lidé, kteří se navzájem neznají. Uspořádejte pro ně seznamovací hru. Zkusit to můžete tak, že hostům nabídnete los. Na los napište aktivitu, například dejte si spolu panáka, zatančete si, udělejte si společnou fotku. Cílem je, aby se dotyční seznámili a společně pobavili.

12 měsíčků

Tuto hru většinou mají na starosti přátelé novomanželů. Úkolem je vymyslet 12 zábavných úkolů a následně 12 trestů, které budou muset splnit „odpadlíci“. Principem je vybrat 12 hostů, kteří budou postupně plnit úkoly, jako třeba sežeň kravatu, poskládej papírovou čepici atd. Následně poslední co splní úkol je potrestán tím, že musí zajistit pro novomanžele nějakou aktivitu. Může to být zajít s manželským párem do kina, pomoct s vánočními nákupy, zajistit piknik pod rozkvetlou třešní. Jednotlivé úkoly se tak postupně přiřazují k jednotlivým měsícům v roce, kdy je musí soutěžící splnit.

Kolíčkovaná

Cílem této hry je nalézt kolíčky umístěné na partnerově těle. Soutěžit můžete v počtu nalezených kolíčku za určitý čas, nebo kdo první nalezne daný počet. Osobě, která hledá kolíčky, se zavážou oči a ona tak musí najít skryté kolíčky. Nejčastěji se role hledajícího ujímá žena, jelikož na pánských oblecích se lépe schovávají kolíčky. Na plesových společenských šatech přítomných dam, však najdete také místa, kde se kolíčky dají originálně schovat.

Kdo bude další

Která ze svobodných dívek obleče svatební šaty jako další? Možností, jak to zjistit je několik. Tradiční házení kyticí doplňte třeba i házením podvazku. To se pro změnu seřadí svobodní muži a ženich mezi ně hodí nevěstin podvazek. Koho zasáhne, ten bude další. Dalším způsobem může být i předávání závoje, kdy nevěsta se zavázanýma očima je obklopená kruhem svobodných dívek. Ty kolem ní tančí, dokud hraje hudba. V momentě, kdy přestane, se dívky zastaví a nevěsta má za úkol předat jedné z nich svůj závoj.

Na paměti je třeba mít, že pokud se najde někdo, kdo se nechce zúčastnit, nenuťte ho.  Hlavní koordinátoři svatebního programu, většinou svědci či družičky, by měli sledovat, jak se hosté baví. Když zjistí, že se hosti začínají nudit, je ideální změnit zábavu, předem daný harmonogram není potřeba důsledně dodržovat za každou cenu.  Některou z her můžete zařadit dříve, pokud je zábava v plném proudu, můžete ji naopak nechat plynout a hry nechat na pozdější dobu. Nejdůležitější přece je, aby se všichni, a hlavně novomanželé, bavili a všichni si na tento den vytvořili příjemné vzpomínky.

Související příspěvky

Podlaha bez špíny a bez škrábanců

majda

Vybudovali nám novou fakultu. Je celoskleněná. Výškové mytí fasád, čištění oken Brno

Veronika

Čím se vybavit pro boj s alergiemi?

majda