Spojte lásku ke kvalitnímu vínu s charitou

 

Je zvykem, že při významných životních událostech, ať už se jedná o narozeniny, různá výročí, Vánoce, svatby, ale i pohřby je běžná konzumace vína. Jedná-li se o kvalitní víno, je to jen dobře. Jak poznat kvalitní víno se můžete naučit na degustaci vína. Velmi oblíbená je degustace vín Praha. V dohledné době se můžete těšit na degustaci kvalitního červeného vína Bordeaux, nebo třeba na degustaci vína Cabernet Sauvignon z Austrálie, Chile a USA. Můžete také spojit lásku k vínu s charitou. Alifea.cz totiž 31. října tohoto roku pořádá již druhý ročník charitativní degustace vína spojené s aukcí. Výtěžek aukce bude věnován nadačnímu fondu Rozum a cit, který podporuje pěstounské rodiny. Těšit se můžete na Naďu Konvalinkovou a Vojtěcha Bermudského, kteří jako patroni fondu přislíbili na akci svou účast.

 

Pravidelná konzumace kvalitního vína v přiměřeném množství se doporučuje

Pít víno nárazově a ve větším množství, byť by jednalo o kvalitní bílé víno či kvalitní červené víno, není zdaleka tak vhodné, jako pravidelná malá dávka kvalitního vína. A co je vlastně považováno za střídmé pití?

  • 20 až 40 gramů absolutního alkoholu u mužů,
  • 20 až 30 gramů absolutního alkoholu u žen.

Rozdíl mezi muži a ženami spočívá v relativně nízké koncentraci enzymu alkohol- -dehydrogenáza v krvi u žen. Tolerance alkoholu mezi muži a ženami je tak rozdílná. Týká se to samozřejmě i konzumace kvalitního vína. Závisí také na složení těla každého jednotlivce, na jeho výšce, hmotnosti, obsahu tukové tkáně a podobně.

 

Víno je dobré popíjet v podvečer

Výzkumy a studie jednoznačně potvrdily, že mnohem větší pozitivní vliv na zdravotní stav člověka, zejména krevní tlak, hladinu cukru v krvi, výskyt infarktu myokardu a podobně, má mírné popíjení kvalitního červeného vína nebo kvalitního bílého vína každý den (minimálně pět až šest dní v týdnu), než nárazová konzumace alkoholu ve velkém množství. A kdy je nejlepší popíjet kvalitní červená vína a kvalitní bílá vína? Jak kdysi zavedly už římské legie, nejlepší je popíjet kvalitní víno večer.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download