5.4 C
Prague
4.12.2022
MaxiMagazín

Zanzibar vám splní sen o exotické pohádkové dovolené

Toužíte-li po tom strávit letošní dovolenou v opravdové exotice, vydejte se na Zanzibar a nebudete litovat. Jen si představte vůni orientálních koření, úžasná tamní jídla a nádhernou přírodu protnutou s historií. Hlavní sezóna je od června do března, z evropských zemí jste tam letecky za cca 10 hodin, ale delší let stojí za to!

 

Co vás čeká při putování Zanzibarem za historií?

Africký ostrov Zanzibar patřící k Tanzanii se nachází v Indickém oceánu. Od pobřeží východní Afriky je oddělen Zanzibarským průlivem. Pokud se na Zanzibar přece jen rozhodnete vydat, neměli byste minout Stone Town, což je kamenné město, které patří k památkám UNESCO. Mezi dalšími zajímavými památkami jsou Dům zázraků, Palace Museum a arabská pevnost. Při prozkoumávání klikatých uliček s domy s vyřezávanými dveřmi, katedrálami a velkým množstvím mešit v okolí dojdete až noční trh jídla Forodhani, kde lehce nasajete tu pravou atmosféru ostrova. Před setměním zde můžete pozorovat umění místních kuchařů, ochutnat mořské plody a čerstvé ryby, smažené brambory, saláty a popíjet ovocné lisované šťávy. Celým ostrovem se nese omamná vůně koření hřebíčku, skořice, muškátového oříšku a pepře, není divu, nachází se zde rozlehlé plantáže s kořením. Najdete je sice až mimo město, ale pořádají se tam exkurze.

 

Naplánujte si výlety na každý den na ostrově

Nezapomenutelná Zanzibar dovolená vám umožní zažít něco nového každý den vašeho pobytu. Je zde nepřeberné množství možností, kam se vydat na výlet nebo co zrovna dělat. Pobřeží ostrova s korálovými útesy je oblíbené na šnorchlování, na písčitých plážích také snadno potkáte želvu obří, které zde žijí. Skvělým tipem na výlet je rybářská vesnice Kizimkazi, kam turisté často jezdí pozorovat delfíny, přírodní rezervace Jozani s opicemi, prasaty a dalšími zvířaty, např. leopardem a naučnou stezkou. Kromě odpočinku na pláži musíte určitě navštívit Safari v Tanzanii, a to v Arusha, Serengeti nebo v Keni, kam se dostanete letecky, není to daleko. Na Zanzibar se můžete podívat i s dětmi nebo si zde užít romantickou svatební cestu. Nechte si poradit od CK DOVOLENÁ SNŮ.

Související příspěvky

Dodržujte pravidla na úsporu vody a budete platit méně!

redakce

Se zlatem se Valentýn nesplete

redakce

Jak zabavit děti na podzim?

majda