21.4.2024
MaxiMagazín

Zapuštěné bazény do země

Léto je v plném proudu, ale ještě nás čekají alespoň dva měsíce úmorných veder. No a kdo by se rád neschladil v příjemné ochlazující vodě v bazénu? Na postavení bazénu ještě není pozdě! Vizuálně nejefektivnější je bazén zapuštěný do země. Jaké ale přináší výhody a nevýhody? Hodí se i do vaší zahrady?

Výhody zapuštěného bazénu

  • Zapuštěný bazén má hned několik výhod, jak již bylo řečeno v úvodu, tak hlavním pozitivem je jeho působivý vzhled. Při správném výběru se může stát okouzlující dominantou vaší zahrady.
  • Dobré je, že pro zapuštěný bazén není problém členitější terén, můžete si ho postavit klidně i na svahu.
  • Do zapuštěných bazénů se vyrábí spousta příslušenství, které mohou váš požitek povýšit na úplně jiný level. Oblíbené je bazénové zastřešení, které prodlužuje koupací sezónu, pomáhá udržovat čistotu vody a chrání děti a domácí mazlíčky před pádem do vody. Koupit si ale můžete třeba i protiproud, abyste si mohli pořádně zaplavat, nebo vyhřívání pro náročné uživatele, co potřebují vysokou teplotu vody a nechtějí čekat.
  • U zapuštěného bazénu je možné vytvořit koupaliště přímo na míru, zvolit si můžete tvar, hloubku, různé rozměry, ale i barvy.
  • Tyto bazény disponují nejjednodušším vstupem do vody, proto jsou vhodné i pro ratolesti či méně pohybově zdatné osoby.

Čemu věnovat pozornost při pořízení

  • Díky své velikosti a obecně náročnosti jsou zapuštěné bazény nákladnějším typem bazénu a budete muset vynaložit vyšší finanční obnos. Na druhou stranu se jedná o několikaletou záležitost, takže se vám investice brzy vrátí.
  • Počítejte také s tím, že zapuštěné bazény jsou většinou opravdu větší, je tedy potřeba zvážit, zda na ně máte na vaší zahradě dostatečný prostor. Také nezapomínejte, že čím větší máte bazén, tím je větší spotřeba vody a tím budete platit více za energie. Přes léto je dokonce v některých oblastech zakázáno napouštět bazény kvůli suchu.
  • Na zimu je nutné zazimování, není možné jej demontovat a v létě znovu vytáhnout.

Plastové zapuštěné bazény

Zapuštěné bazény se vyrábí z několika materiálů – s rámovou konstrukcí, laminátové, betonové nebo plastové. A právě plastové bazény jsou ideální cestou v poměru ceny a výkonu. Zaplatíte za ně totiž nejméně, ale výrobci zároveň slibují dlouholetou výdrž a kvalitu. Takové bazény vyrábí Rentmil. Tato společnost se zaměřuje právě na plastové zapuštěné bazény do země. Bazény vyrábí z německého plastu Polystone P, který je vyvinutý přímo na výrobu bazénů, a tak je odolný vůči venkovním podmínkám i chemii a je nezávadný.

Jaké jsou tvary a velikosti zapuštěných bazénů?

To je na nich právě to kouzelné. Záleží čistě na vás, zda zvolíte klasický hranatý či oválný bazén, ale také můžete zapojit fantazii a vymyslet spletitý tvar, který zapadne do perspektivy vašeho venkovního království a zároveň vám dopřeje nejlepší vodní zážitek.

Související příspěvky

Poškozená střecha je neštěstím pro celou stavbu. Jak ji zajistit před zimou?

redakce

Stěhování v jednom objektu

majda

Čištění koberců v Brně s úsměvem

majda