8.5 C
Prague
3.3.2024
MaxiMagazín

Snažíte se zhubnout? Vyzkoušejte proteinovou dietu!

Snaha hubnout je u spousty lidí celoživotním evergreenem. Někdy i zhubnou, ale jakmile se vrátí ke svému původnímu životnímu stylu, shozené kilogramy se jim vrátí. Už z tohoto důvodu je vhodné hubnout pod dohledem. A zvolit správnou dietu.

V první řadě si uvědomte, že hubnutí může být během na dlouhou trať. Snažte se proto zbavit myšlenky, že v nějakém krátkém časovém horizontu zhubnete a navždy se stanete štíhlým člověkem. Tak tomu totiž není. Uchovat si svou novou váhu je mnohdy ještě těžší, než se prvotních nadbytečných kil zbavit.

Máte odhodlání?

Prvním krokem je odhodlání. Hubnutí je totiž mnohdy o velkém odříkání. Počítejte s tím, že váš život nebude takový jako před tím. Obzvláště pokud jedním z vašich životních potěšení bylo jídlo. To vám sice nebude přímo zakázáno, ale výrazně omezeno určitě.

Vyzkoušejte proteinovou dietu

Dalším krokem bude volba správného dietního režimu. Hitem současné doby je tzv. proteinová dieta (setkat se můžete rovněž s pojmy ketonová dieta, ketodieta či ketogenní dieta). Její princip je jednoduchý. Čtyři běžná jídla nahradíte speciálními proteinovými pokrmy. Ta díky své nízké energetické hodnotě a výrazně omezeným obsahem tuků a cukrů v organismu navodí tzv. stav ketózy zajišťující přednostní odbourávání tukových zásob.

Proteinový jídelníček

Proteinová dieta se skládá z několika fází. Na začátek je vhodné zvolit tzv. týdenní startovací balíček. V první fázi například jíte tři proteinová jídla a jedné jídlo klasické. Se základními pravidly diety se můžete seznámit na odkazu proteinová dieta vzorový jídelníček. Zde najdete doporučení na snídaně, obědy i večeře. K tomu, abyste úspěšně zhubli, je třeba projít dalšími dvěma fázemi. Všechny fáze jsou na cestě ke štíhlejší postavě a nižší váze důležité.

Bez změny životního stylu to nepůjde

Nejde však jen o pouhou změnu jídelníčku. Vy byste se měli pokusit o celkovou změnu životního stylu. Do svého života zařadit také pohyb – aerobní i posilování. To je cestou k získání aktivní svalové hmoty přispívající ke spalování tuků a rychlejšímu metabolismu. A poté, co zhubnete, si budete muset svou novou váhu udržet. To už je ale téma na jiný článek.

Související příspěvky

Zdraví přímo z Istrie aneb chorvatský olivový olej

redakce

Akupunktura

redakce

Spánek a jeho vliv na náš psychický i fyzický stav

redakce