Zatravňovací dlažba: S čím vším je třeba počítat při jejím pořizování?

 

Máte u vašeho domu vjezd a neradi byste si vybetonovali úplně celý prostor? Rozhodně nemusíte, vždyť na trhu je moderní betonová zatravňovací dlažba, která dokáže dokonale zpevnit povrch a bude přitom prorostlá všudypřítomnou zelení. Pokud o ní uvažujete, měli byste počítat s několika důležitými aspekty, jež se její realizace jakkoli dotýkají. My jsme si je pro vás připravili podrobně jeden po druhém.

 

1. Zhutnění povrchu nezbytností

Moderní zatravňovací dlažba vyžaduje pro pokládání dokonalé zhutnění povrchu. Jen tak dosáhnete jejího optimálního vzhledu a toho, že bude rovná. Zhutnění ale není ničím složitým. Stačí pouze spolehlivá vibrační deska, s níž plochu několikrát přejedete. Hotovo budete mít během několika minut.

 

2. Kvalitní zemina a travní semeno

Spolu s nákupem zatravňovacích dlaždic myslete také na pořízení jakostní zeminy a travního osiva. To by mělo dokázat vydržet i při nižší vlhkosti. Optimální je třeba hřištní nebo zahradní směs.

 

3. Pravidelná zálivka samozřejmostí

Tak to každopádně, jelikož beton má tendenci vysoušet zeminu s travní směsí. Minimálně jednou denně v případě sucha nezapomeňte plochu pokropit. Optimálně ve večerních hodinách.

 

4. Chůze v podpatcích na vlastní nebezpečí

Povrch zahradní dlažby je sice rovný, nicméně v místech, kde je zaseta tráva, se samozřejmě můžete především ve vlhčím období jemně propadnout. Při chůzi v botách vybavených vysokými podpatky by to mohl být problém.

 

5. Design může být zcela neotřelý

Většina z nás má zatravňovací dlažbu spojenou s tradičními kosočtverci z betonu, které jsou prorostlé trávou. Nemusí tomu tak být, volit lze jak dlažbu, tak i zahradní obrubník k ní v naprosto elegantní zcela neotřelé podobě. Podívejte se ostatně do nabídky společnosti Presbeton čítající obrovské množství různých tvarových variací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download