Jak na rychlý a efektivní úklid?

 

Udržet byt nebo dům stále čistý je za běžného provozu velmi obtížné, v případě letních měsíců, kdy bychom nejradši byli venku v každou volno chvíli, pak takřka nemožné. Pokud vás trápí domácí nepořádek, jenže nemáte tolik času, abyste chtěli každý týden trávit třeba jedno celé odpoledne úklidem, určitě oceníte naše 4 tipy na to, jak mít domov čistý rychle a efektivně!

 

Úklid po kouscích

Jestliže nemáte během letních dní na úklid tolik času, není nic jednoduššího, než si jej rozplánovat do více dnů. Není podmínkou, aby byl byt zářivě čistý za jeden jediný den. Stanovte si pravidelnou denní dobu, kdy se vrhnete na určitou část úklidu a koncentrujte veškerou vaši pozornost pouze na tuto činnost. Aby vám šel úklid pěkně od ruky, přizvěte účinné pomocníky – a to nejen v podobě čisticích prostředků a nejrůznějších saponátů, ale i praktického náčiní, tedy mopu, vysavače či pomůcek na čištění oken.

 

Začněte od podlahy

Právě na podlaze se koncentruje velké množství prachu, smetí a veškerých nečistot. Při letním úklidu však pouze vysát celý byt nestačí. V případě jarní očisty byste měli zvolit nejen suchou, ale i mokrou variantu úklidu. Hodit se vám tedy bude jak kvalitní výkonný vysavač, tak i podlahový mop.

Co se týče vysavače, zvolit můžete úsporný sáčkový vysavač Orava VY-205 A, který vás ohromí především svým sacím výkonem, který dosahuje až 160 W. Nemusíte se tak bát, že opomene nějaké smítko. Výkon 160 W však není podmínkou, díky elektronické regulaci lze výkon jednoduše nastavit dle aktuálních potřeb. Vysavač navíc disponuje 4,5 metrovým samonavíjecím kabelem, díky kterému se pohodlně dostane i do těch nejvzdálenějších koutů místnosti. Jedná se navíc o velmi chytrý sáčkový vysavač, v případě naplnění totiž upozorní, že potřebuje vysypat.

Krom vysavače pořiďte také kvalitního pomocníka na mokrou variantu. Zvolit můžete například univerzální rotační a odstředivý podlahový mop SMR-20 LINEO od Oravy, který si hravě poradí se všemi typy podlah. Součástí mopu je navíc kbelík s protiskluzovou konstrukcí, který oceníte obzvláště, pokud máte doma malé ratolesti a čtyřnohé mazlíčky. Uvidíte sami, že čistá podlaha dokáže navodit pocit opravdového komfortu.

 

Zbavte se zbytečností

Máte v ložnici nebo obývacím pokoji věci, které slouží spíše jako lapače prachu a běžný úklid se vám kvůli těmto zbytečnostem prodlužuje o dlouhé hodiny? Pak si zkraťte trápení a zbytečností se zbavte. Letní úklid je pro to perfektní příležitostí! Poté, co odlehčíte vašemu příbytku, se můžete pustit do utírání prachu. Zaměřte se na police, komody i kouty, kterým během celoročního běžného úklidu příliš nedáte.

Nenechte si léto otrávit úmorným a vyčerpávajícím uklízením, jděte na to chytře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download