-4.4 C
Prague
29.1.2023
MaxiMagazín

Získejte sebevědomí pomocí správného oblečení

Máte problémy s nízkým sebevědomím a komplikuje vám to život? Možná se vám nedaří získat vysněnou práci, najít vhodného partnera nebo se věnovat naplno svým koníčkům. Udělejte vše pro zvýšení svého sebevědomí, zkuste to tentokrát pomocí správně zvoleného oblečení.

Úklid šatníku

Začněte úklidem svého šatníku a vezměte to od dámského a pánského spodního prádla, až po doplňky, obuv a sezónní oblečení. Zbavte se veškerého oblečení, které je vám malé nebo naopak velké. Stěžejní kousky šatníku vám musí padnout, téměř jako druhá kůže. Oblečení ani spodní prádlo vás nesmí táhnout, znemožňovat vám pohyb nebo být příliš těsné. Poznejte svou velikost a změřte se krejčovským metrem.

Nenechte se omezovat trendy

Vybírejte si oblečení, které vám sluší, aniž by například bylo právě v módě. Nemusíte se řídit podle posledních módních trendů. Vsaďte na jednoduchost, kombinování maximálně tří barev a připomínejte si, že méně je někdy více.

Komfort při nošení

Při výběru oblečení nezapomínejte na pohodlí. Ať už vybíráte dámské bavlněné kalhotky nebo pánské bavlněné trenýrky, myslete na to, že padnoucí spodní prádlo dokáže podpořit vaše sebevědomí. Díky správnému spodnímu prádlu budete držet své tělo ve správné pozici. Sami si všimněte toho příjemného pocitu, jak se vám změní vnímání sama sebe, když jdete od kadeřnice, z kosmetiky nebo si koupíte nové oblečení.

Pracujte na sebelásce

Zkuste tento způsob sebelásky trénovat co nejčastěji. Zaměřte se na to, abyste vždy udělali ten nejlepší dojem. Připomeňte si oblíbené rčení, že šaty dělají člověka. Nebojte se rozmazlovat, naučte se nosit svršky, které vám sluší a podpořte své sebevědomí upraveným zevnějškem. Pokud se vám nelíbí vaše postava, začněte pravidelně cvičit a dodržovat zdravou stravu nebo se soustřeďte na své přednosti a nedostatky chytře skryjte. Věřte, že vy sami máte život ve svých rukou a dokážete vše, co budete opravdu chtít.

Související příspěvky

Tvar zadečku jako kritérium aneb umíte si vybrat kalhotky?

majda

Náušnice a typy zapínání

redakce

Létu vládnou tenisky!

redakce