-4.4 C
Prague
29.1.2023
MaxiMagazín

Microblading obočí v Praze? Tipy jak vybrat správné studio

Jednou z nejsnazších cest, jak si zajistit dokonalé obočí, je microblading. Praha nabízí tuto metodu v mnoha studiích. Jak ale poznáme, komu se můžeme svěřit do rukou? Přinášíme tipy podle čeho si vybírat.

 

Na co se dívat, než se rozhodneme

  1. Certifikáty. Microblading není náročná procedura, nicméně je potřeba notné dávky zručnosti a zkušeností. Jakmile se rozhodneme, že si necháme vytetovat obočí, dostaneme se do rukou make-up artisty. O jeho kvalifikaci nám mnoho napoví certifikáty, kurzy a další vzdělávání. Nesmíme se bát požádat o předložení všech listin, které nám řeknou víc o tom, kde se specialista školil.
  2. Délka praxe. Certifikáty nám prozradí také to, jak dlouho pravděpodobně permanentní make-up provádí. Samozřejmě není vhodné zanevřít nad nováčky, ovšem v rukou zcela neprověřené osoby také být nechceme.
  3. Reference. Vůbec nejlepší vizitkou každého studia je spokojenost zákazníků. Lidé se naštěstí rádi podělí o své zážitky na internetu, o to víc, jde-li o nepovedený zákrok. Reference by měly být dohledatelné. Pokud salón žádné nemá, ještě je možnost osobní doporučení. Pokud známe někoho, kdo už služeb studia využil, je to dobrý začátek.
  4. Prostředí. Jakmile přijdeme do studia, mějme oči otevřené. To, jak na nás působí prostředí, je velmi důležité. Studio by mělo splňovat vysoké hygienické standardy.

 

Postup, který dodrží kvalitní tatér

Jakmile si vybereme studio a začneme komunikovat s make-up artistkou, dostane se nám dalšího znamení, jestli jsme si vybrali správně. Správná specialistka totiž dodržuje jistý postup procedury.

  1. Konzultace. Nejdříve nás pozve na konzultaci. Ta je nejpodstatnější, protože během ní nám vše vysvětlí a dá nám prostor na otázky. Pokud se nám zdá, že se jí nechce odpovídat a tlačí nás okamžitě do procedury, můžeme si ještě vše rozmyslet.
  2. Náčrt obočí. Správná artistka nám obočí nejdříve předkreslí. Díky tomu uvidíme, jestli má opravdu správnou představu o tom, co požadujeme. Také zjistíme, jestli nám vybraný tvar a hustota obočí skutečně sedí. A v neposlední řadě můžeme doladit barevný odstín.
  3. Vysvětlení péče. Samotnému zákroku předchází určitá péče a pravidla, která musíme dodržet, abychom zajistili jeho pohodlný průběh. Tato pravidla nám studio sdělí dopředu, popřípadě je vyčteme na internetu. Důležité ovšem je to, aby nám artistka vysvětlila, jak se o obočí máme starat posléze. Hojení je totiž základem úspěchu a jeho podcenění může mít neblahé následky.
  4. Korekce. Vytetováním obočí procedura nekončí. Tatér by nás měl pozvat na korekturu, která se provádí přibližně měsíc až tři měsíce od aplikace. Korekce je důležitá pro ustálení pigmentu a doladění nerovností. Bez ní není microblading stoprocentně hotový a pravděpodobně se sníží kvalita vytetovaného obočí.

 

Je čeho se bát?

Microblading je celkem bezpečná a bezbolestná metoda. Některé ženy při ní necítí víc než šimrání, jiné jsou citlivější a ucítí lehce nepříjemnou bolest. Není to však nic, co by člověk pro dokonalé obočí na dlouhé roky nevydržel.

Problém by mohl přijít během hojení. Na vytetované oblasti se totiž začnou tvořit stroupky a my musíme zabránit jejich předčasnému sloupnutí. Mohli bychom totiž strhnout i část pigmentu a zhoršit tak výsledek. Stroupky také nesmí zvlhnout, proto máme na pár dní zákaz dlouhých koupelí.

Kromě toho však nejde o nijak náročný zákrok, jsme-li v dobré zdravotní kondici. Největší díl proto leží opravdu na šikovnosti make-up artistky. Vzhledem k tomu, že školením může projít kdokoliv, nabízí se microblading na každém rohu. Výsledek ale může všude být výrazně odlišný.

 

V čem je kouzlo i háček microbladingu?

Microblading je inovativní metoda, během které se tetuje každý chloupek zvlášť. Vytváří se tak 3D efekt obočí, které je k nerozeznání od našeho přirozeného. Proto si microblading zamilovalo mnoho lidí, kteří o své vlastní chloupky přišli, nebo vždy bojovali se světlým a řídkým obočím.

Aby obočí opravdu vypadalo přirozeně, je zřejmé, že specialistka musí být zkušená. Ani naše pravé obočí totiž není dokonale rovnoměrné a úhledné. Je tudíž potřeba notná dávka talentu a hravosti při vytváření toho umělého.

Už jste zkoušeli microblading? Podle čeho jste v Praze vybírali studio?

Související příspěvky

Přizpůsobte pánské boty k jarní stylizaci

redakce

Nejoblíbenější materiály u spodního prádla jsou ty přírodní

redakce

3 důvody, proč se dietám zdaleka vyhnout

majda

1 komentář