10 dobrých rad pro správný výběr zahradní lampy exteriérového osvětlení všeobecně

 

Chcete mít při nákupu zahradní lampy, lucerny nebo girlandy skutečnou jistotu pořízení kvalitního a dlouhodobě užitného svítidla? Poradíme vám, na co si dát pozor v deseti snadných krocích! Za své peníze si tak můžete dopřát to nejlepší, co rozmanitý trh exteriérových svítidel nabízí!

 

Zahradní světla musí být hlavně bezpečná

  1. Ověřte si, že je vámi zvolené svítidlo opravdu vhodné do venkovních podmínek. Dobrým vodítkem je hodnota IP alespoň 44. Jestliže prodejce podobný údaj neuvádí nebo ho nedokáže doložit třeba certifikátem, jděte o dům dál. Úrazy elektrickým proudem nejsou totiž při pobytu na zahradě žádnou výjimkou, a většinou je důvodem právě nedostatečná ochrana svítidel.
  2. Hledejte i štítek s maximální povolenou zátěží. Např. objímka na 60 W jen stěží zvládne zdroje světla se silnějším výkonem. Nechtěně byste si tak mohli své  nové exteriérové osvětlení zničit pouhou výměnou žárovky!
  3. Chtějte návod v češtině. Je to sice samozřejmé, ale pro jistotu. Mimo jiné to něco vypovídá o důvěryhodnosti prodejce.

 

Solární lampy na zahradu  si předem spočítejte

  1. Vždy nakupujte s rozmyslem. Ujasněte si koncepci zahrady, změřte délku vedení, určete množství zásuvek. Odborný prodejce by vám v tomto případě měl umět pomoci. Stačí mu ukázat plánek.
  2. Rozvažte si volbu materiálu – hlavní rolí při rozhodování mezi sklem a plastem by měla hrát exponovanost místa, a také možné útoky vandalů.
  3. Ptejte se na náhradní díly. Každý lepší prodejce by měl nabízet alespoň jejich objednání. Nebudete tak muset kvůli rozbitému krytu kupovat třeba novou nástěnnou lampu. Především u dražších výrobků je tato služba opravdovou nutností.
  4. Otestujte si zákaznický servis. Tento bod úzce souvisí s bodem předcházejícím. Vyzkoušejte si, co udělá telefonické nebo e-mailové ověření dostupnosti náhradního krytu u libovolného výrobku!
  5. Zajímejte se o kvalitu provedení. Kyselé deště ani jiné nepříznivé atmosférické podmínky nesmí funkčnost zahradního osvětlení ovlivnit! Zaměřte se především na detaily, jako je krytí šroubů a jejich umístění ve spodní části svítidla. Právě na takových zdánlivých drobnostech si totiž zakládají špičkoví výrobci!

 

I osvětlení zahrady má svou záruční dobu!

  1. Chcete vědět, jak prodejce svým výrobkům věří? Podívejte se na záruční dobu! Některé výrobky ji mohou mít až tříletou a bez dalších omezení.
  2. Nakupujte u ověřených prodejců. Poslední a nejspíš i nejdůležitější bod. Množství spokojených zákazníků před vámi je tou nejlepší vizitkou a jistotou úspěšného nákupu, kterým vám bude dělat radost po mnoho let.

V největším e-shopu s osvětlením Svět svítidel obsloužili již za 25 let své existence více než 500 000 milovníků kvality a špičkových zákaznických služeb. Vyzkoušejte jejich širokou nabídku i vy!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download