4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

10+1 tip na vánoční dárky, které jsou praktické, ale rozhodně ne nudné

Vymýšlení dárků je čím dál složitější. Někdy máme pocit, že každý už všechno má. Věnovat ale nepraktické nesmysly, „lapače prachu“, nebo dárky, které začnou v rodině putovat, protože se nehodí vůbec pro nikoho, je zbytečné utrácení peněz. Dali jsme proto dohromady deset tipů na dárky, které určitě nezklamou. A k tomu jeden bonus navíc pro ty, co se přece jenom nebudou umět rozhodnout, nebo nestihnou dárky nakoupit včas.

 

Dárek č. 1: Věnujte spánek jako v bavlnce

Nemusíte dávat pod stromeček celou ložnici, dokonce ani postel. Věnujte komfortní přikrývku. Kdo ji ocení? Spíše budete těžce hledat toho, kdo z ní nebude mít radost. Zaměřte se na kvalitní moderní přikrývky. Hitem jsou přikrývky bambusové, s mikročásticemi stříbra nebo z lyocelu. Jsou antibakteriální, vzdušené a přitom hřejivé, odolávají následkům vlhkosti (např. plísním), jako je třeba nadměrné pocení.

 

Dárek č. 2: Dárek proti stresu je hitem

Ve stresu žijeme dnes a denně a potýkáme se s ním všichni. Jakýkoliv dárek, který slibuje stres zmírnit nebo zcela eliminovat, se tedy hodí a bude i náležitě oceněn. Zůstaňme klidně ještě u dárků pro ložnici. Věnujte antistresový polštář. Polštář Lindart ANTISTRESS umí díky obsahu přírodních vláken v povrchové vrstvě tkaniny rušit negativní působení tzv. elektrosmogu. Ten je v podezření, že negativně působí zejména na lidi citlivější na elektrostatické náboje, tedy zmíněný elektrosmog, narušuje zdravé spaní, dráždí nervovou soustavu a způsobuje pocity stresu. Antistresové polštáře samozřejmě nezapomeňte věnovat s dostatkem informací, aby obdarovaný věděl, že dostává k ruce praktické „antidepresivum“ bez vedlejších účinků.

 

Dárek č. 3: Budiž světlo

Také doma pořád posloucháte řeči o tom, že máte zhasnout, protože je elektřina drahá? Skvělým a praktický vánočním dárkem, třeba pro rodiče, jsou LED žárovky. Projděte se bytem, sepište si, kam všude jaké žárovky jdou. Podívejte se na přepočty, abyste za klasickou edisonku uměli vybrat LED alternativu se stejnou svítivostí. A máte další dárek, který se určitě ujme. Doma ale hned trvejte na tom, že si ty staré, neekonomické žárovky, ihned odnesete. Aby ještě pár let nedosluhovaly a vy jste pořád nemuseli zhasínat.

 

Dárek č. 4: Co ocení knihomol?

Nekupujte papírové knihy! Nadělte knihomolům konečně čtečku e-knih. Že si váš „knihomol domácí”stěžoval na to, že se mu na tabletu a na mobilu nečtou knihy dobře? O tom nepochybuji. Čtení v klasické čtečce je ale zcela jiné. Nenamáhá oči a zcela věrně napodobuje čtení klasického papíru. Asi se zeptáte: Tak proč tedy nečíst pořád papírové knihy? Protože ten komfort, vzít si v jedné lehounké čtečce kamkoliv stovky knížek, tak ten je k nezaplacení.

 

Dárek č. 5: Ať při čtení v posteli nic neruší

V posteli si čte většina „čtenářů“. A když jde do tuhého, a z temnoty se vynořuje temná postava románu… vyruší vás neuvěřitelně pozitivní a jarní kytičkované povlečení. No užijte si pak napětí! Věnujte „čtenářům“ povlečení, které je barevně jemné a vkusné, současně měkounké a hebké. Takové je ložní povlečení LINDART.

 

Dárek č. 6: Kdo si hraje, nezlobí

Neplatí to jen pro děti, ale i pro dospělé. Darovat někomu hru, která dlouhodobě zaujme, je skvělý nápad. Ještě lepším je však věnovat přímo koníčka. Vymyslete dárek, který z obdarovaného v mžiku udělá numismatika, filatelistu nebo mineraloga. U dětí dokážete podobným dárkem podnítit zájem o něco smysluplnějšího než jen o bezcílné vysedávání s mobilním telefonem. Přihoďte vhodnou knihu na dané téma a máte super dárek i pro „starší a pokročilé“.

 

Dárek č. 7: Nejlepší společníci nejen pro osamocené duše

Darujte dárek přesně „na tělo“ pro opuštěné duše, které se potřebují s někým pomazlit, ale i pro každého, kdo hledá hřejivého společníka. Dámská pyžama i noční košilky, ale i pyžama či noční košile pro pány nejsou jako dárek přežitkem. Hledejte vtipný motiv, slušivý střih, kvalitní materiál a nemůžete se nestrefit.

 

Dárek č. 8.: Zážitky se počítají

Věnujte zážitek. Zážitkové dárky jsou hitem. Pobyt v lázních, let balónem, vstup na ochutnávkový večer skvělých vín, kurz pečení chleba nebo… Vždyť vy už víte nejlépe, čím udělat radost. Tyto dárky nepatří mezi nejlevnější, ale rozhodně jsou nejfamóznějšími. Jen pozor na nevydařené vtipy a pokusy o psychoterapii: věnovat jako dárek člověku, který má fobii ze tmy, týdenní pobyt ve tmě (tzv. psychoterapie tmou), tak to rozhodně není dobrý nápad.

 

Dárek č. 9.: Ještě měkčí „měkouš“ než jste čekali

Oblečení jako dárek dostalo trochu hanlivý název „měkouš“. Ale nevěřte tomu, že jde o dárek nevhodný. Obdarujte blízké letos o Vánocích třeba hned tím nejměkčím: úžasně hebkým a nadýchaným županem. Pánské a dámské župany jsou především v zimě neocenitelné. Takže věnujete dárek, který se stane součástí koupelny i ložnice dříve, než letos na stromečku zhasnou světýlka.

 

Dárek č. 10: Dárky proti stonání

Máte doma pacienta, který potřebuje dodat kuráž ke svému uzdravení? Věnujte mu léčivý kámen. Každému druhu kamenu jsou přisuzovány různé léčivé vlastnosti. Pro nespavost vyberte jaspis, pro zažívací potíže obsidián, pro zlomené kosti býčí oko, slinivku posilní malachit. Darujte naději a pozitivní energii – právě o tom totiž Vánoce a vánoční dárky jsou.

 

Dárek pro nerozhodné: Ať si obdarovaný vybere sám

Někdy nemáme dost odvahy ani informací k tomu, jaký dárek je nejvhodnější. Věnovat někomu peníze k Vánocům se nehodí. Dárkový poukaz je ale velice povedeným dárkem. Letos věnujte dárkové poukazy do obchodu se vším pro zdravou ložnici. E-shop Zdravaloznice.cz nabízí kvalitní sortiment pro zdravý spánek. A co je krásnějším dárkem, než věnovat sladké sny?

Související příspěvky

Chystáte se natírat? Nezapomeňte se správně chránit!

majda

Maximální úspora při podzimních nákupech

redakce

Ukončete studium bez obav z bakalářské práce

redakce