3 důvody, proč se dietám zdaleka vyhnout

 

Není nic špatného na tom, pokud chcete zhubnout, vytvarovat tělo nebo jen zlepšit svou fyzickou kondici. Záleží však na tom, jakým způsobem to chcete udělat. Na internetu najdete množství různých rad, avšak faktem je, že ačkoliv různé diety slibují zázračně shozené kilogramy za několik dní, takový způsob doopravdy nefunguje.

 

1. Hazard se zdravím

Na každém kroku můžete slyšet, že vysněné postavy můžete dosáhnout správnou stravou, omezením cukru, tuku, bílé mouky a pravidelným pohybem. Avšak spolknout zázračné pilulky či držet týdenní dietu s vidinou shozených kilogramů je o tolik jednodušší! To je důvod, proč se mnoho lidí k dietám uchyluje. Nezapomínejte však, že diety jsou převážně založeny na konzumaci určitého druhu potraviny a to obvykle ve velmi malém množství. Jednostranná strava není nikdy dobrá, jak pro hubnutí, tak i pro celkový zdravotní stav. Pokud se tělu delší dobu nedostávají důležité živiny a hladoví, mohou vás nepříjemně překvapit závažné zdravotní komplikace, které mohou skončit i pobytem v nemocnici. Nehazardujte se zdravím!

 

2. Jojo efekt

Dalším důvodem, proč jsou diety naprostou ztrátou času, je fakt, že jakmile s dietou přestanete, během pár dnů vás nepříjemně překvapí jojo efekt. Tělo totiž po nějakou dobu dostávalo signály, že je nedostatek jídla, a proto při nejbližší příležitosti si veškeré zkonzumované jídlo uloží jako zásobu na právě tyto případy.

 

3. Nepříjemné vedlejší účinky

I když budete v mírnější formě diety stále pokračovat, aby nehrozil jojo efekt, rychlý úbytek váhy může mít na svědomí nevzhledně povislou kůži. Nedostatek živin, vitamínů a minerálu se pak může podepsat i na kvalitě vlasů, nehtů a pleti celkově. Mnohem lepší je proto hubnout zdravě a postupně. Není to sice ze začátku lehké, ale vyvážený jídelníček zajistí, že nebudete muset hladovět. Pravidelný pohyb si zase můžete najít takový, aby vás bavil. Někomu vyhovuje běhání či jízda na kole, jiný dá zase přednost fitness tréninku v posilovně v podobě sálových cvičení jako je pilates, spinning, kruhový trénink či aerobic. Při postupné redukci váhy nejenom, že se

vyhnete jakýmkoliv zdravotním komplikacím, ale také si můžete čas od času dovolit dát i nezdravou či tučnou dobrotu jako odměnu, či relaxaci ve wellness zóně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download