8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

3 rady, jak se vzpamatovat z rozchodu

Rozpad vztahu je vždy skličující záležitostí. Přitom ukončení krátkodobé známosti může bolet stejně jako ukončení dlouhodobého vztahu. Jak se odpoutat od bývalého partnera a úspěšně zanechat minulost za sebou?

 

  1. Bolest nechte plynout

To, že bolest vyléčí pouze čas, je často opakované klišé, které však v sobě skrývá hlubokou pravdu. Nijak si však neulevíte, pokud budete svoje pocity potlačovat a zkoušet je na sílu přebít alkoholem, nevázanou zábavou nebo nadmírou společnosti. Každé hojení má svůj proces a se srdcem to není jinak. Proto pokud potřebujete plakat, plačte. Pokud potřebujete zuřit, vztek ze sebe dostaňte. Jen tak můžete přejít do dalších fází, přičemž ta konečná bude odpuštění a zapomenutí.

 

  1. Věnujte se sami sobě a koníčkům

Po rozchodu mnoho lidí zjišťuje, že mají najednou hromady volného času. Je to tak ideální doba, aby člověk získal trochu odstup a využil ho pro osobní rozvoj. Je smutné, že většina lidí samotu vnímá negativně a raději se soustředí na to, aby si ihned našli náhradu za bývalého partnera. Ale právě čas strávený se sebou samotnými vás může v životě posunout dál. Navíc pokud se ihned vrhnete do náručí jiného člověka ve snaze zaplnit místo po tom, kdo odešel, hojící proces tím neurychlíte – jen ho odložíte.

Čas strávený o samotě můžete věnovat svým zálibám. Koníčky jsou dobrým lékem na bolavou a zlomenou duši. Navíc vás zabaví na celé hodiny!

 

  1. Vyzkoušejte nové zážitky

Doba, kdy jste single, je ideální příležitostí pro nové impulzy a zážitky. Proč si nerozšířit obzory taneční lekcí, kulinářským kurzem nebo psychologickou přednáškou? Proč nevycestovat za hranice za jinou kulturou, krásnou přírodou nebo gastro zážitky? Zanedbávat nemusíte ani svoji intimní stránku – nyní je ideální doba vyzkoušet si věci, které vás vždy lákaly. Ať už se bude jednat o novou hračku nebo návštěvu erotického masážního salonu, kde vás zasvětí do tajů tantrické masáže či nuru masáže, objevujte nové!

Související příspěvky

7 zajímavostí o Velké Británii, které jste možná nevěděli

redakce

Jak podpořit prodej v kamenných obchodech? Nezapomínejte na detaily!

majda

Kvalitu vzduchu zlepší vzduchotechnika

redakce