12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

7 zásad pánského šatníku

Znáte pravidla pánského šatníku? Ano, věřte, že i taková pravidla existují a spousta znalých mužů se podle nich řídí. Často tak na první pohled poznáte, zda se daný muž zajímá o módu nebo se obléká pouze podle svého pohodlí.

1) U mužů se nevyplatí šetřit na dvou částech oděvu. První jsou rozhodně boty, které ostatní vidí hned na první pohled. Boty by měly být vždy čisté, neděravé a opravdu kvalitní. Druhou věcí je pánské spodní prádlo, které se často nepříjemně rýsuje pod oblečením. Je tedy potřeba vybavit pánský šatník skvěle padnoucími bavlněnými trenýrkami, které slibují komfort při nošení.

2) Mezi další zásady patří nekombinovat vzory. Tato zásada však patří i pro dámský šatník, ať už se jedná o dámské spodní prádlo nebo další části šatníku. Vyhněte se kombinace například proužků a puntíků, stejně tak svislých a vodorovných pruhů a podobně. Snažte se mít vždy maximálně jeden kousek oblečení se vzory, ostatní raději volte neutrální.

3) Co se týče doplňků, tak by se v pánském šatníku měl rozhodně objevit kvalitní pásek. Ten se vždy ladí k botám. V případě, že nosíte často oblek, ale stejně tak k džínám si vyberte například hnědý pásek a hnědé boty, pokud zvolíte černý pásek, automaticky sáhněte po černých botách.

4) Nemusíte mít přecpaný šatník, raději vždy sázejte na kvalitu. Pořiďte si ty nejdůležitější kousky pánského šatníku v oblíbené barvě, případně volte neutrální barvy, kam patří bílá, černá, hnědá a ty posléze spolu kombinujte.

5) Pokud patříte mezi milovníky pánských obleků a bez saka nedáte ani ránu, zkuste vždy dodržet zásadu o nekombinování saka s kraťasy. Vždy myslete na to, že k saku se skvěle hodí kalhoty, džíny, případně ohrnuté plátěné kalhoty, a to jen v některých případech a u některých mužů.

6) Máte v oblibě košile? Vyhněte se kostkovaným košilím, které vám zbytečně přidají na věku. Stejně tak si nepořizujte košili s havajskými vzory, pokud neplánujete letní dovolenou. Tato košile se nehodí do práce, na rande, ani do společnosti, jedině snad na letní havajskou party.

7) Milovníci barev by se měli vyhnout kombinování víc než dvou barev. Skvěle vám poslouží neutrální barvy, kam patří například i světle modrá a námořnická modř. Ani muži se nemusí bát růžové barvy, místo sytých barev raději zvolte starorůžovou barvu.

Související příspěvky

Co nesmí chybět v šatníku?

redakce

I u dětí je potřeba pečovat o vzhled

majda

Trendy líčenia na ples? V kurze sú výrazné oči aj pery!

majda