17.8 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Auta na dálkové ovládání uchvátí synky i tatínky

Autíčka na ovládání, retro evergreen husákových dětí. Ano, i takto lze předchůdce moderních RC modelů vnímat. Dříve bylo auto na dálkové ovládání luxusním zbožím, vrcholem prestiže a hračkou snů, po které toužilo každé české dítě. Rodiče vašich rodičů by mohli vyprávět, jak těžko se takový dárek ve státem řízeném hospodářství sháněl. Model na dálkové ovládání byl ryze podpultovou záležitostí.

Dnes jsou RC auta naprosto dostupným zbožím, které lze vybírat nejen podle vkusu a líbivosti, ale taktéž podle způsobu her. Protože RC auta, to je především pohyb, dynamika, fantazie, soutěživost a dravost, lze očekávat, že hry s nimi budou plné fair play zápolení, do nichž se zapojí i ostatní. Hračky, které podněcují veškeré smysly dětské fantazie a vnímavosti, čekají na své malé i velké majitele. Není žádným tajemstvím, že stejně dokonale, jako malý synek, si vyhraje i jeho tatínek.

 

Tipy na hry, které zabaví celou rodinu

  1. Dlouhé hodiny se nebudete moci odtrhnout od hry na závodníky. Postavte slalomovou dráhu s různorodou složitostí a překážkami, které budete nuceni zdolat nebo objet. Vlastní pravidla se předmětem dohody. Jízdou mezi překážkami natrénujete jemnou motoriku, kterou dítě potřebuje k dalšímu vývoji.
  2. Jízda ve sprintu, respektive, kdo nejrychleji projede předem určenou trať, to je adrenalin, který milují naprosto všichni chlapci a muži. Tři, dva, jedna, start! Vyhrává ten, kdo jako první projede cílem. Aby byl zážitek dokonalý, nezapomeňte si pořídit jako časoměřič stopky.
  3. Vezměte s sebou autíčko na procházku do přírody. Například cesty v parku skýtají spoustu zatáček i nerovností, se kterými si RC model hravě poradí.
  4. Zahrajte si s autíčkem na olympiádu zručnosti. Připravte si několik úkolů, které bude muset vaše autíčko zdolat. Například jízdu do prudkého kopce (nebo na plošině), zacouvání do provizorní garáže, jízda přes kamínky nebo akrobatické manévry. Sami zjistíte, že jste ani netušili, co všechno RC autíčko umí.
  5. Uspořádejte spanilou jízdu s přáteli. Pozvěte kamarády na garden party a užijte si přehlídku všech modelů a vzájemné zapůjčení hraček. Porovnejte typy a vyzkoušejte si řídit stroj vašeho RC kolegy.

Tematických her s modely na dálkové ovládání pomocí RC – Radio controlled technologie, kterou jsou řízeny – je nespočet a záleží jen na vlastní fantazii, kterým směrem se vydáte na cestě za zážitky právě vy. Přejeme soustu krásných chvil.

Související příspěvky

Zábavná pyrotechnika se nehodí jen na Silvestr

redakce

Boilies, kukuřice nebo puffi, kterou si vybrat?

redakce

Jízda na kole za každého počasí

majda