Češi se z dovolené vrací s kily navíc

 

Typický český turista se s jídlem na dovolené neupejpá. Aneb proč hubnout, když je jídelní menu nabité delikatesami? Přibližně polovina Čechů skladbu jídelníčku během letních radovánek v zahraničí nemění, ale každý třetí má po návratu domů co shazovat. Alespoň to vyplynulo z rozsáhlého průzkumu, který provedla známý cestovní kancelář Blue Style.

Proč se Češi na dovolené nedrží zkrátka? Pravděpodobně za to mohou dostupné all-inclusive zájezdy. Zatímco ještě relativně nedávno tvořily pouhých 5 % z celkového prodeje zájezdů, v posledních letech si je dopřává naprostá většina. A když je něco „zdarma“, proč toho nevyužít? Nejvíce respondentů uvedlo, že jim váha po návratu domů ukázala o 2 kg více než před cestou.

 

Pobyt v zahraničí trávíme i jinak

Ale abychom českým turistům nekřivdili, musíme zmínit další zajímavé údaje. Že se tři ze čtyř Čechů se na dovolené věnují opalování (a obvykle jde o ženy), nikoho nepřekvapí.

Zhruba 70 % turistů však také holduje výletům do přírody a pamětihodnostem.

Více než 50 % Čechů se věnuje nějakému sportu a mnozí se během pobytu zúčastní i soutěže registrovaných sportovců. Pro čtyři z deseti českých turistů je dovolená ideální dobou na sex. Na milování se (překvapivě) těší více ženy.

Z ankety vyplynulo, že Češi na dovolené více utrácí. Respektive častěji nakupují. A také tráví spoustu času surfováním, ovšem spíše na vlnách internetu než na těch mořských.

 

Jedlíci milující riziko

V zahraničí nám sice chutná, obrážíme nákupní centra a jsme přilepení na mobilech – ale neznamená to, že si nenajdeme čas na nevšední aktivity.

Sportování na dovolené má mnoho podob a zdá se, že se Čechům dostávají pod kůži adrenalinové sporty. Podle statistik o ně v roce 2017 jevilo zájem kolem 5 % turistů. Loni se jejich počet ztrojnásobil. Odborníci na cestovní ruch trend přisuzují aktivnějšímu životnímu stylu a rozšiřující se nabídce služeb v turistických destinacích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download