Valentýn – návod pro ty, kteří ho letos nemohou ignorovat ač by možná chtěli

 

Možná se vám do toho nechce, ale bohužel pravděpodobně nemáte na výběr. Zatněte zuby a pusťte se do příprav a plánování. Radost vaší drahé polovičky za to nepochybně stojí. A určitě nezůstanete bez odměny.

 

Něco málo z dějin

Je pravděpodobné, že oslava tohoto dne je odvozena ze svátku Lupercalia, který byl slaven ve starověkém Římě. Oslavy probíhali tak, že v předvečer 14. Února byly do tzv. uren lásky vloženy lístečky se jmény dívek. Další den si z urny tahali mladí muži lístečky, které jim určili, která z dívek bude jejich vyvolená pro další rok.

O něco rozšířenější příběh o vzniku tohoto svátku je připomenutí dne, kdy byl popraven kněz, který navzdory císařskému zákazu oddával mladé páry.

Dost ale historie. Mnoho mladých mužů s příchodem tohoto dne trápí něco zcela jiného, než proč a jak se k nám tento trend dostal. Vybrat ten pravý dárek na Valentýna pro svoji přítelkyni totiž může být v některých případech opravdu oříšek.

Nejen, že každá přítelkyně ocení něco jiného (i když pravdou je že diamanty či oblíbený značkový parfém pravděpodobně ocení téměř každá žena), za zvážení stojí i hodnota daru.

Atmosféru romantického večera totiž dar neúměrně drahý, či příliš levný, může nepříjemně poznamenat.  Stejně tak, jak již bylo zmíněno, určitá znalost partnerčiných preferencí nebude od věci. Některou totiž může potěšit spíše něco praktičtějšího, třeba speciální valentýnské svícny na svíčky, které na stole či poličce udělají parádu a prostoru dodají nádech svátečnosti i během všedních dní, nebo třeba zamilovaný hrneček, který ženě vašeho života připomene každé ráno to, že je pro vás výjimečná. A co krásnějšího po ránu může člověku dodat optimismus a radost, než důkaz lásky a náklonnosti.

Další variantou jsou šperky či bižuterie. I originální náramek totiž může udělat spoustu radosti a parády. Nebojte se tedy pořídit jednoduchý, ale i extravagantnější kousek. Opět je vhodné, pokud alespoň matně víte, jaký vkus vaše partnerka má.

 

Květiny – ano či ne?

Řešíte každoročně otázku květin? V případě, že váš vztah má ty opatrné začátky již za sebou, vzmužte se a jakmile bude vhodná příležitost, zjistěte, co si vaše přítelkyně o květinách myslí. V dnešní době je totiž mnoho dívek a dam, které darování květin považuje za poslední pozůstatky gentlemanského a rytířského postoje k ženám, ale již je i spousta těch, které, ať už v rámci emancipace, či touhy žít ekologičtěji a více v souladu s přírodou.

Takže ne každá váš pugét růží ocení. Některé to mohou vnímat jako zbytečné a neoriginální gesto. Takže opatrně i s touto „klasikou“.

Vzpomeňte na zlaté přísloví – „dvakrát měř, jednou řež“ – je vhodné mít toto moudro na paměti i v otázce příprav na valentýnské oslavy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download