3.1 C
Prague
28.1.2021

Čističky vzduchu výrazně ovlivňují kvalitu bydlení a zdraví obyvatel domácnosti

Býváte často nemocní a nevíte, co za tím může být? Značná část zdravotních potíží má přímou souvislost s dýcháním znečištěného ovzduší. Zatímco venku se špatným vzduchem sami moc neuděláte, doma máte různé možnosti, jak jej vylepšit a udělat něco pro své zdraví. Velmi účinným způsobem je využívání čističky vzduchu.

Proč využívat čističky vzduchu v bytech a rodinných domech?

Moderní čističky vzduchu dnes dokážou zlikvidovat až 95 % škodlivých látek, což je rozhodně nezanedbatelné číslo. Zvláště tehdy, obsahují-li kvalitní uhlíkový filtr, respektive pak HEPA filtr.

Špičkové čističky vzduchu umějí zachytit nejen prachové částice. Odstraňují rovněž různé zápachy, jimiž mohou být interiéry vaší domácnosti nasyceny. Jde kupříkladu o pach, který se v místnosti drží jako důsledek vaření, případně kouření cigaret apod. V neposlední řadě dokáže výkonná čistička vzduchu likvidovat bakterie a viry, což je zejména dnes, kdy bojujeme s pandemií koronaviru, nesmírně užitečnou záležitostí.

Jak už bylo zmíněno, v případě čističky vzduchu je třeba volit kvalitu, teprve pak hleďte na cenu. Zařízení by mělo mít nejen základní prachový filtr, ale také takzvaný HEPA filtr. Podobně jako rovněž účinný uhlíkový filtr slouží k zachycení i těch nejdrobnějších nečistot a částic, jež mohou při vdechování způsobovat lidskému organismu potíže. Důležité je, aby byly veškeré filtry v čističce pravidelně měněné, případně omývané, je-li to u daných druhů možné. Právě HEPA filtry existují jak v omyvatelné, tak v neomyvatelné verzi.

Odvlhčovač vzduchu je dalším účinným pomocníkem při ochraně zdraví

Kromě čističky je praktické si do domácnosti pořídit ještě odvlhčovač vzduchu. Zejména v zimních měsících, kdy panuje zvýšená vlhkost, zajistí toto zařízení ideální klima v místnosti, což zabraňuje výskytu bakterií a virů. Tím pádem přispívá ke kvalitě vašeho života, kdy tolik netrpíte různými dýchacími potížemi a dalšími onemocněními. Do zdraví se rozhodně vyplatí investovat. Čističky vzduchu a odvlhčovače by v žádné moderní domácnosti neměly chybět.

Související příspěvky

Máte rádi pohádky, ale už je máte několikrát zhlédnuté? Zkuste jejich moderní verze

Veronika

Nejste domácí kutil? Nevadí

majda

Chcete zateplovat, ale nevíte, co bude pro váš dům nejlepší?

majda