3.1 C
Prague
28.1.2021

Kvalitu vzduchu zlepší vzduchotechnika

Systémy filtrace vzduchu pomáhají ke zlepšení a udržení čistého vzduchu v průmyslových závodech a výrobnách a zajišťují tak bezpečné pracovní prostředí.

Výroba i obchod

Mít dokonale čistou výrobu bez jediného zrnka prachu je samozřejmě snem každé firmy, ale přesto je nereálný. Při výrobě a zpracování surovin dochází je znečišťování vzduchu v každém provozu, je tak nutné řešit jeho kvalitu. Systémy filtrace vzduchu odstraňují škodlivé částice a nečistoty, chrání tak zdraví pracovníků. Průmyslová filtrace vzduchu je využitelná nejen ve výrobních halách a zpracovatelských závodech, ale také v komerčních a kancelářských budovách a obchodních centrech. Tam se často kombinuje s klimatizací a vytápěním, aby bylo zajištěno příjemné prostředí pro pracující i návštěvníky a zákazníky. V mnoha provozech je však filtrace vzduchu naprostou nutností a často i zákonným požadavkem, aby byla ochrana lidského zdraví i životního prostředí zajištěna.

Všechny druhy prachu

To, jaký prach je potřeba likvidovat, záleží na typu provozu. Usazený prach navíc může znemožnit pokračování výroby a především může vytvářet prostředí s rizikem vzniku exploze. V polygrafickém a papírenském průmyslu je nutné odsávat prach papírenský, který vzniká při řezání při výrobě časopisů a knih. V potravinářském průmyslu je každý prach považován za explozní, a to i u základních surovin, jako je mouka nebo obilní prach. V brusírnách může být prach opravdu nebezpečný pro zdraví lidí, obsahuje mnoho škodlivých látek a je tedy nutné ho odsávat co nejblíže místu, kde vzniká. U dřevozpracujících závodů se musí zajistit odsávání pilin, prachu a dřevních vláken a minimalizovat tak možnost jejich usazení.

Kvalitní vzduchotechnika je základním kritériem pro zdravé a bezpečné pracovní prostředí a čistý vzduch bez škodlivých částic a nečistot.

Související příspěvky

2 rychlé a zdravé snacky k televizi

majda

Nové PartyLite vůně pro jaro a léto 2017

majda

Aby úklid nebyl dřina

redakce