4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Jak na výběr sprchového koutu do koupelny?

V případě, že se chystáte na rekonstrukci domácnosti, případně teprve zařizujete nové bydlení, rozhodně vás kromě jiných důležitých úkonů čeká také realizace prostoru koupelny. Její dominantou se může stát sprchový kout. Jaké parametry je třeba brát v potaz při jeho výběru?

Proč zvolit sprchový kout?

Stále více lidí, kteří si kupují novou nemovitost, volí spíše menší byty. Jsou logicky levnější, ovšem nabízejí samozřejmě méně užitného místa. To platí i pro koupelny. Právě z tohoto důvodu se vyplatí zvolit sprchový box či sprchový kout namísto klasické vany.

Sprchový kout je ideálním řešením do bytů v panelových domech, oceníte jej však také klidně ve větším rodinném domě, pokud zrovna nevyžadujete dlouhé cachtání ve vaně. Vyjde poměrně levně, základní modely stojí už kolem 7 tisíc korun, obchody ale nabízejí i luxusnější varianty.

Na co si dát pozor?

V první řadě si v obchodě či eshopu všímejte toho, na jakou stranu koupelny je konkrétní sprchový kout vhodný. Zpravidla to prodejce uvádí přímo v popisku produktu, takže byste se neměli mýlit.

Dalším podstatným kritériem při výběru musí být samotné rozměry sprchového koutu. Nejmenší se rozkládají na ploše 80 × 80 cm. Je-li koupelna dostatečně velká a chcete mít při sprchování více prostoru, dají se pořídit třeba sprchové kouty o rozměrech 120 × 120 cm.

V neposlední řadě zvažte, jaký tvar by váš nový sprchový kout měl mít. Asi nejoblíbenější jsou modely do čtvrtkruhu, dále pak následují klasické čtvercové a obdélníkové varianty. Opět záleží na prostorových možnostech místnosti a jejím celkovém vyznění.

Praktický doplněk do koupelny

Při renovaci koupelny je praktické do ní umístit mnohé další prvky. Pro základní hygienu se vám bude hodit kupříkladu bezdotykový dávkovač mýdla, který se dá napevno umístit k umyvadlu. Ulehčuje odebírání potřebného množství mýdla, aniž by docházelo k jeho zbytečnému roznášení do okolí. Jde o hygienické řešení, což jistě v dnešní době oceníte dvojnásob.

Související příspěvky

Izolace, která vám skutečně pomůže – existuje vůbec?

majda

Vjezdová brána: Rozhodnutí na celý život

redakce

Donutí aktuální situace vlastníky nemovitostí k jejich prodeji?

redakce