8.5 C
Prague
3.3.2024
MaxiMagazín

Co nesmí chybět v šatníku?

Dobám neforemných kabátů a těžkých vatovaných park dávno odzvonilo. Umíráček jim zazvonil poté, co módní svět spatřil softshell a jeho nekonečnou variabilitu. Softshellová bunda se během pár měsíců stala fenoménem.

Kdo ji ještě nemá, o hodně přišel. Kdo už její schopnost, udržet svého majitele za každé situace v pohodlí a teple, vyzkoušel, ví, že jedna jediná nestačí a touží po další. Softshellová bunda je výhodná koupě pro všechny, co chtějí jít s dobou a neslevit ze svých nároků. Slevit mohou jedině na výdajích ze své peněženky.

 

Fenomén do (ne-)pohody

Softshell bunda vyjde v porovnání s konkurencí mnohem levněji a vydrží stokrát víc. Její největší devízou je skutečnost, že obstojí v nehostinném počasí a není nikterak náchylná k údržbě. Bunda je nepromokavá, větruvzdorná a prodyšná. Kvalitní impregnace odpuzuje nečistoty a vodu. Je snadno udržovatelná a nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

Softshellový materiál je tvořen vrstvením. Úkolem vnitřní vrstvy je odvádět tělesnou vlhkost. Druhou a třetí vrstvu tvoří ochranná a izolační vrstva, která odpuzuje nečistoty a vodu. Softshellové bundy se z hlediska funkčnosti dělí na membránové a bezmembránové. Membránové mívají lepší parametry nepromokavosti a odolnosti vůči větru, ale bývají méně prodyšné a hůře odvádí pot. Nemembránové bývají prodyšnější. Vodoodpudivost je zajišťována hustotou vláken svrchní vrstvy a svrchní impregnační úpravou.

 

Lichotivý střih i design

Softshellová bunda dámská nesmí chybět v šatníku žádné ženy, protože je snadno kombinovatelná a vděčná jako svrchní doplněk pro každou příležitost. Hodí se ke všem typům kalhot i sportovním sukním. Vybírat lze ze dvou délek, a to z kratší verze do pasu a delší verze, která zakryje veškeré dámské partie.

Pozadu nezůstanou ani pánové. Softshellová bunda pánská padne jako ulitá všem mužům, kteří mají rádi volný styl a pohodlí. Bunda má lichotivý střih. Dokáže zakrýt i pivní pupek a nějaké to kilečko navíc. Velmi dobře obstojí za každého počasí. Déšť, sníh, ani vítr už nikoho nezaskočí.

Jarní verze je ušita ze středně silného softshellu, s vnitřní stranou z nezateplené látky, obvykle polyesteru, bavlny nebo bambusová viskózy. Letní model používá velice tenký softshell, často bez vnitřní vrstvy. Zimní kus disponuje rubovou vrstvou ze silnějšího hřejivého materiálu, kterým je obvykle fleece. Sofshellová bunda se užije 365 dní v roce.

Související příspěvky

Pohodlí u prádla řeší správný střih

redakce

Tipy a triky, jak vybrat správné spodní prádlo pro pány!

redakce

Trička s potiskem pro náročnější klientelu

Veronika