Tuny odpadu a znečištění vody – to je skrytá strana módního průmyslu. Podporujte firmy, které myslí ekologicky!

 

Dnešní doba je pohodlná. Regály v obchodech jsou plné jídla, kosmetiky, oblečení a všeho, na co si člověk vzpomene. To vše má ale svoji cenu. Tou naší cenou je planeta Země, náš domov.

 

Přemýšlejte, než koupíte

Oblečení je většinou vnímáno jako spotřební zboží. K tomu přispívá nejenom rychle se měnící módní diktát, ale také kvalita oděvů jako taková. Není nic zvláštního, že člověk vlastní více oblečení, než ve skutečnosti může unosit. Zvláště ženy potom nakupování a následnému hromadění propadají z naprosto malicherných důvodů, jako je například zvednutí nálady nebo nuda. Co se však s oblečením stane, pokud dospějete k názoru, že některé kousky již nejsou k užitku?

Pokud se rozhodnete, že jej přihodíte do komunálního odpadu, s největší pravděpodobností skončí ve spalovně či na skládce. V případě spalování z něj do ovzduší unikají rakovinotvorné látky, jestliže však skončí na skládce, chemická barviva se dostávají do půdy a při rozkládání uniká metan. Ten je zodpovědný za globální oteplování. Říkáte si, že jeden svetřík či kalhoty přece nemohou planetě ublížit? V České Republice každým rokem končí na skládce přes 200 000 tun oblečení, ve světě je to pak mnohem více.

 

Oblečení, které přírodě neublíží

Mnohem lepší a zodpovědnější přístup je nakoupit si oblečení míň, zato z kvalitnějších materiálů a vyrobené technologií, která planetu nezatěžuje – např. ruční šití. Podporujte malé lokální firmy! Proč podporovat velké korporace, které mají miliónové obraty a vydělávají na pár vyvolených lidí? Raději investujte peníze do malých českých firem, které by jinak neměli šanci se v současné ekonomické situaci uchytit. A nebojte se, že by oblečení nebylo moderní! Existuje mnoho kousků z recyklovaných a recyklovatelných materiálů, které jsou netradiční a neotřelé. Za zvážení stojí originální legíny z bio bavlny, vtipná trička s 3D potiskem, které jsou barveny organickými barvami či metalové oblečení! Obohatit si šatník můžete i 100% veganskými teniskami či kabelkami z recyklovaného plastu.

A jak jste na tom s oblečením vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download