Nahoru nebo podél aneb kam je lepší otevírat garáž

 

Vrata od garáže otevíráme i několikrát denně a jakákoli překážka může být brzy velmi nepříjemná. To, co se na začátku zdá jako drobnost už po pár týdnech bude velkým problémem, který budeme muset řešit. Při výběru si tak dejte pozor na to, jak se vrata otevírají.

 

Přemýšlejte dopředu

Možná spíše než nad způsobem otevírání přemýšlíte u své garáže nad tím, jak budou vrata vypadat. Dnes se garážová vrata vyrábí v mnoha variantách, vybrat bychom si ale měli primárně taková, která nám ke garáži sedí a budou nám dobře sloužit bez zbytečných problémů. Typů existuje více a je dobré si dopředu rozmyslet, který je pro naši garáž a naše potřeby ten pravý. Mezi nejoblíbenější vrata se řadí ta se zasouvacím mechanismem, která se při otevírání zasouvají dovnitř garáže. Nevyžadují tak žádný prostor před garáží, při opatření dálkovým ovládáním je otevřeme přímo z auta a nemusíme vystupovat a zdržovat se a mají na výběr velké množství designů. Pokud se pro ně rozhodneme, máme na výběr ze dvou typů otevírání: zasouvání podél stropu a podél zdi. Kterému dát přednost?

 

Podél stropu

Garážová sekční vrata jsou složena z jednotlivých sekčních panelů, které jsou k sobě spojené pružnými spoji. Zasouvají se podél stropu, stěny tak zůstávají volné pro umístění polic, skříní a regálů a tedy získání dalšího úložného prostoru. Nevýhodou je snížení vjezdového otvoru, nejsou tak vhodnou volbou do nízkých garáží nebo v případě, že máme vysoké auto.

 

Podél zdi

Naopak posuvná garážová vrata se zasouvají do strany ke stěně garáže. Nesnižují tak nijak výšku garáže, přijdeme ale o možnost přidělání polic a regálů na jednu ze zdí. Ta je potřeba k instalaci zasouvacího mechanismu. Výhodou posuvných vrat je možnost částečného otevření, což oceníme, pokud potřebujeme do domu chodit třeba ze zahrady a nechce se nám ho celý obcházet.

 

Obě možnosti mají své pro a proti, důležité tak jsou především naše požadavky a zvyky a také dispozice garáže. Pokud nechceme dovnitř zasouvací mechanismus instalovat vůbec, můžou být vhodným řešením další typy vrat, dvoukřídlá nebo rolovací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download