8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Cvičení v karanténě

Taky jste si všimli, že jste za dobu karantény nepříjemně přibrali? Ať už za to může nedostatek pohybu díky homeoffice, karanténní strava nebo uzavření vašeho oblíbeného fitka, ukážeme vám jak se naučit cvičit i doma.

Příprava

Pokud už jste se rozhodli cvičit doma, je dobré zvolit si vhodné místo, kde nebudete mít žádné rušivé elementy, které by vás odváděly od cvičení.  Nebojte si koupit i nějaké nové sportovní oblečení.    Právě taková věc může být dobrou motivací začít cvičit, a to klidně ještě dnes. Sami zjistíte, že by byla opravdu škoda nevyužít tu novou sportovní mikinu, která vám tak sluší.

Základní cviky

Na začátek se nepřepínejte a nechtějte hned dělat veškeré cviky, které jste doposud ještě nikdy nedělali. Postačí několik jednoduchých cviků. Jednotlivé cviky můžete volit podle oblasti těla, které chcete zpevnit. Zaměřit se můžete konkrétně na samotné břicho, záda, stehna nebo i na celé tělo. K jednoduchým cvikům si klidně dejte i pár se zátěží a přidávejte postupně.

Domácí pomůcky

Pokud si nejste jistí, zda vás cvičení bude bavit a nechcete utrácet zbytečně peníze za činky, které nakonec nevyužijete, zkusit můžete na začátek posilování s láhvemi s vodou. Stačí vám k tomu obyčejné dvě stejně velké láhve. Ty naplňte stejným množstvím vody a jednoduché levné „činky“ jsou na světě. Využít tak můžete i jiné věci, které máte doma. Například si zacvičte pomocí obyčejné židle.

Ať se rozhodnete pro cvičení doma nebo potřebujete být na čerstvém vzduchu a vyberte si například běh, nikdy nezapomínejte na pravidelný přísun vody. Nepřehánějte to a pro začátek volte jednoduší a méně náročné cviky. A pokud se rozhodnete pro běhání, zvolte si hlavně správnou sportovní obuv.

Související příspěvky

Elegantní oblečení pro každou ženu od české firmy

redakce

Podzimní svatba? Romantika a originalita v jednom!

majda

Bundy patří do šatníku v každém ročním období

redakce