8.9 C
Prague
3.3.2024
MaxiMagazín

Garáž s dílnou v jednom – víme, jak na to

Přemýšlíte-li nad stavbou garáže, rovnou si naplánujte, k čemu všemu bude využívaná. Pokud chcete mít v garáži dílnu, počítejte s dostatečným prostorem. V dílně by rozhodně neměl chybět pracovní ponk, dostatek úložného místa a prostor pro práci.

Chytře zvolená garážová vrata

Už při výběru vhodných garážových vrat byste měli myslet na dostatečný prostor. Pokud chcete ušetřit místo v garáži, vyberte si například sekční garážová vrata, případně dejte přednost rolovacím vratům. Máte-li garáž na konci příjezdové cesty, oceníte i dvoukřídlá garážová vrata, která se otvírají vně. Posuvná garážová vrata oceníte v případě, že chcete garáž otevřít jen částečně a nemáte v plánu vrata otvírat celá.

Prostor pro práci

Ponk s nářadím nebo úložné prostory byste měli umístit vždy tak, abyste mohli v garáži pohodlně vystoupit z auta, vytáhnout z něj nákup a nemuseli jste se tlačit na jednom místě, společně s regály. Pro práci v garáži byste měli mít dostatečný prostor, kdy ponk bývá většinou ve velikosti 175 cm x 50 cm. V některých případech vám postačí pevnější stůl, ideálně s kovovými nožkami.

Kam s nářadím

Pokud přemýšlíte, kam s nářadím, garáž je rozhodně ideálním místem. Část nářadí můžete umístit nad pracovní ponk, část se hodí do šuplíků nebo pracovních přihrádek. V garáži rozhodně oceníte také regály, s možnými háčky na zavěšení. Při dostatečně velké garáži si můžete pořídit také skříně na nářadí nebo využít další úložné prostory.

Úložné prostory

Co se týče úložných prostor pro kola, využijte závěsné háky nebo rovnou závěsný systém, který šetří místo. Využijete tak každý kousek své garáže. Pozor si však dejte na umístění závěsného systému, aby vám to nevadilo při chůzi, při práci a ani při vysedání nebo nasedání do automobilu.

Garáž s dílnou oceníte v případě, že nemáte v domě sklep a nemáte jinou místnost pro práci s chemikáliemi nebo potřebujete pracovat v prašném prostředí. Využijte potenciál své garáže naplno a využijte ji nejen jako prostor pro sezónní vybavení, ale také pro práci se dřevem i kovem.

Související příspěvky

Zahradní stavby aneb u koho si objednat výstavbu pergoly nebo kuchyně

redakce

Jak vyčistit průmyslové lité podlahy od olejů a barev?

Veronika

Masivní minimalismus; aneb krása v jednoduchosti

redakce