21.4.2024
MaxiMagazín

Houpací koník by neměl chybět v žádném dětském pokoji

Na první pohled se nám to nemusí zdát, ale houpání nás provází po celé dětství a vyhledáváme ho i v dospělosti. Je to proto, že houpání a pohupování je přirozený pohyb, který nás uklidňuje, pomáhá relaxovat i uvolnit svaly a odpočinout si.

Jako dospělí sice neběháme po dětských hřištích a nesnažíme se houpačku dostat až do oblak, ale vyhledáváme jiné možnosti. Hamaky a závěsné sítě, zahradní houpačky u posezení s grilem nebo jen houpací křeslo či lenoška nám mohou poskytnout příjemný azyl po náročném dni. Děti pak odmalička milují všechny houpačky a houpátka, která mají k dispozici. Pro ty nejmenší od 10 měsíců je nejvhodnější plastová zahradní houpačka, díky které si mohou bezpečně rozvíjet motoriku i se učit rovnováze a je samozřejmě vhodná i do bytu.

Když děti poporostou, je tu onen legendární houpací koník, na kterém vyrostly snad všechny generace a bez kterého si dětství neumí mnoho z nás představit. Z dřevěného a nepohodlného sedátka dnešní děti strach mít nemusí, koník je vyroben z měkkého semiše, má pohodlné sedlo i třmeny, bohatou hřívu a na uších schovaná tlačítka pro spuštění zvuku řehtání nebo klusu. Na takovém houpacím koni pak děti od tří let vydrží dlouho a spíše budete řešit, jak je z něj pak dostat dolů k jiné činnosti nebo třeba k jídlu.

Větší děti pak už kromě samotného houpání hledají hru v kolektivu a trochu toho dobrodružství. Obojí jim poskytne dětská houpačka na zahradu nebo hřiště. Díky pevné kovové konstrukci je stabilní a bezpečná a je možné ji používat po celý rok. Zaoblené hrany zaručí bezpečné používání a k její montáži nepotřebujete žádné složité vybavení nebo nářadí. A když se začne po houpání stýskat i vám, jednoduše si mezi dva stromy na zahradě zavěste třeba houpací síť nebo se usaďte přímo na zahradní houpačku a nechte se uklidnit pravidelným pohybem houpání stejně, jako vaše děti.

Související příspěvky

Madeirou inspirované Assado. To je ráj na zemi, který lze ochutnat i v Bageterii Boulevard

majda

Padá na vás únava? Nechte se hýčkat na víkendovém pobytu

Veronika

Erotické pomůcky lze koupit i online

redakce