3.1 C
Prague
28.1.2021

Hubněte s ketodietou!

S hubnutím to není jen tak. Jsou mezi námi i tací, kteří hubnou celoživotně. A bohužel bez valného výsledku. V tom případě se samozřejmě dopouštějí nějaké chyby. Přitom pro úspěšné hubnutí je důležité jedno hlavní pravidlo – kalorický příjem musí být vyšší než kalorický výdej. Pokud tohoto stavu dosáhnete, budete mít vyhráno. Respektive budete mít dobře našlápnuto.

Triků ke štíhlejší postavě však je mnohem víc. Psychologové například doporučují vyškrtnout ze svého slovníku slovo hubnutí. K tomu nadřaďte kvalitu potravin a nad její kvantitu a jídlo si plně vychutnávejte. Povyšte jídlo na umění, staňte se labužníkem, jezte pomalu a na jídlo se soustřeďte.

Co jíst a v jakém množství?

Otázkou však samozřejmě zůstává, co jíst a v jakém množství. Na toto téma byly napsány stovky knih a článků. A samozřejmě se jím zabývají i různé diety. Nízkoenergetická, instantní, Doberského, hollywoodská, Atkinsonova, nízkosacharidová, grapefruitová, vajíčková, bramborová, chlebová, rýžová, zónová, dieta podle krevních skupin, podle principu Jin a Jang a mohli bychom pokračovat. Některou z nich jste zřejmě vyzkoušeli na vlastní kůži.

Nízkosacharidová a dieta podle krevních skupin

Svého času byla velmi oblíbená nízkosacharidová dieta zaměřená na omezení přísunu kilojoulů a rozdělení jídla do několika skupin. Velké popularitě se také těšila dělená strava založená zase na důmyslném rozdělení potravin do skupin podle jejich zpracování lidským organismem. Na vědecké bázi měla být postavená dieta podle krevních skupin založena na teorii, že podle toho, k jaké skupině patříme, naše tělo údajně zpracovává potravu. Zdůrazňujeme pojem údajně. Pravdivost této teorie nikdy nebyla prokázána.

Pozor na úzce zaměřené diety

V médiích se však tu a tam objevovaly články snažící se propagovat i diety zaměřené na konzumaci jedné potraviny, ať již se jednalo o dietu vajíčkovou, bramborovou, grapefruitovou, rýžovou atd. Jejich problém byla jejich fádnost a s ní související stravovací nuda. Kdo by chtěl po dobu 14 dnů jíst jen brambory, že?

Hit současné doby – ketodieta

Abychom se posunuli do současnosti, momentálně je jednou z nejoblíbenějších dieta proteinová, neboli ketodieta. Ta je zase postavená na konzumaci sníženého obsahu cukrů a zvýšeného obsahu bílkovin. Výsledkem je změna metabolismu a přirozené spalování uložených tuků. Pozitivem bezesporu jsou výsledky registrovatelné v poměrně krátkém časovém horizontu.

Hýčkejte si svou svalovou hmotu

Dalším plusem ketodiety je, že při hubnutí nepřicházíte o svalovou hmotu, což bývá nepříjemný vedlejší účinek hubnutí obecně. Sice shodíte nějaký ten kilogram, ale na úkor důležité svalové hmoty. Ta v případě ketodiety zajišťující dostatečný příjem bílkovin zůstává. Z tohoto důvodu ketodieta rozhodně stojí za vyzkoušení.

Zapomeňte na extrémní hladovění!

Pokud chcete vědět, co vás při této dietě čeká a nemine, neměla by vaší pozornosti uniknout Ketodiet recenze, kterou najdete na serveru Ecoblog. Její autor se rozhodl tuto dietu sám na sobě vyzkoušet a se svými zkušenostmi se podělit s těmi, kteří uvažují o tom ho následovat.

Co říci za závěr? Snad jen to, že cestou k nižší váze není extrémní hladovění, kterým si spíše ublížíte. I hubnout se musí zdravě. Ideálně stejnou dobu, jakou jste své kilogramy, jichž se teď snažíte zbavit, nabírali. Tak hodně štěstí!

Související příspěvky

Archivace aneb zábava na dlouhé zimní večery

redakce

Odstranění graffiti a antigraffitová ochrana Praha

majda

Narůstá počet krádeží jízdních kol

redakce