8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Staňte se malířem. Vyzkoušejte malování podle čísel

Chcete rozvíjet, zároveň i zdokonalovat malířské dovednosti, ovšem nemáte čas, ba ani prostředky k tomu, abyste se přihlásili na odborný vzdělávací kurz? Zajímavou alternativou je malování podle čísel, které je vhodné nejen pro začátečníky, již prozatím netuší, k jakému stylu budou inklinovat. Jedná se totiž i o relaxační aktivitu pro profesionály, kteří by rádi vyzkoušeli něco jiného, něco nového.

Velkou výhodou je, že nemusíte přemýšlet nad tím, jak si jednotlivé části obrazu rozložit, aby byl výsledek estetický a perfektní. Přímo na plátně je totiž předloha. Čísla v jednotlivých ploškách vám říkají, jakou barvu máte použít pro jejich vybarvení. Soustředíte se zejména na technické dovednosti.

Sice se z vás asi nestane slavný malíř jako Vincent van Gogh či Gustav Klimt, nicméně v rodině a mezi známými budete mistrem. Umí snad někdo ve vašem okolí tak perfektně malovat?

Obrazy se prodávají v kompletních sadách

Pokud vás malování podle čísel oslovilo, nemusíte si nakupovat jednotlivé nástroje a potřeby zvlášť, protože jsou k dostání přímo kompletní sady. Obsahují plátno s předlohou, namíchané akrylové barvy, nylonové štětce s různou tloušťkou štětin a také barevný vzor ukazující, jak by měl vypadat výsledek. Pro vytvoření prvního uměleckého díla nic jiného nepotřebujete. Není to snad skvělé?

Obrazy podle čísel jsou jednodušší na malování, protože právě podle čísel víte, jakou barvu použít na jednotlivé vyznačené plochy. Odpadají tak starosti s tím, jak namíchat konkrétní odstín a podobně.

Zlepšíte i své motorické dovednosti, neboť si dáváte záležet na tom, abyste nepřesáhli se štětcem do oblasti, kam patří už jiná barva. Přesnost je tedy velice důležitá. Když se na ni budete soustředit, získáte lepší cit do ruky, což se vám při malování dalších obrazů jednoznačně hodí.

Při malování obrázků jsou čísla jakýmsi vašim průvodcem, tak se na ně soustřeďte. Jedná se o skvělou šanci, jak se naučit nové techniky a používat různé štětce. Zpočátku se zřejmě budete řídit předepsanými pravidly, postupem času se však můžete od vzoru trochu odchýlit a vytvářet si vlastní tóny podle své intuice či fantazie. Přidáte třeba stínování, některé části zvýrazníte více, jiné méně a podobně. Probuďte v sobě doposud spícího malíře.

Učený z nebe nespadl. Namalujte obraz jako profesionál

Čisté bílé plátno je výzva, protože prvně musíte vymyslet, jaký obrázek vůbec namalujete. Jestliže se pustíte přímo do malování barvami, není možné vaše kroky vrátit zpět, úpravy jsou pak náročnější a výsledek nemusí vypadat podle vašich představ. Pokud takovým problémům chcete předejít, ručně malovaný obraz pomocí čísel je ideální volbou.

Zvolíte si motiv, jenž se vám nejvíce zamlouvá. Zatímco někdo chce kreslit zvířata, někdo zase přírodu. I když nemáte žádné zkušenosti s malováním a štětec držíte v rukou poprvé, výsledek vás příjemně překvapí. S finálním dílem budete natolik spokojeni, že si ho hrdě vystavíte v obývacím pokoji, na chodbě, ale klidně i v ložnici. Stačí se držet návodu a vybarvovat plochy barvami podle předepsaných čísel.

Vrátíte se tak trochu do dětství, protože malování podle čísel připomíná někdejší omalovánky s čísly. V omalovánkách jste však museli čísla spojovat, na plátně je budete vymalovávat.

Pusťte se do práce i se svými ratolestmi, protože zakoupit se dá také malování podle čísel pro děti. Celá rodina tak vytvoříte vskutku mistrovská díla. Děti si svá pověsí do pokoje, vy zase do pracovny. Sehnat se dají dokonce i reprodukce slavných děl renesančních malířů.

Jak malovat podle čísel? Postup je snadný

Proces je naprosto jednoduchý a zábavný. V každé sadě najdete všechno potřebné pro dokončení obrazu. Přímo na plátně jsou předtištěné plochy s číslicemi. Součástí setu jsou kvalitní akrylové barvy v různých barvách, přičemž na každé barvě je také uvedeno číslo. Stejně tak v balení nechybí štětce a barevné předlohy, abyste měli podle čeho kreslit.

Čísla na akrylových barvách odpovídají označeným ploškám na plátně, právě tím se budete řídit. Pokud chcete vymalovávat plochu s číslem tři, vezmete barvu číslo tři. Jestliže nechcete neustále štětce umývat, je nejlepší si nejprve jednou barvou vybarvit všechny vyznačené plochy, pak vezmete další barvu a postupujete stejně. Dávejte si však pozor na to, abyste si rukou nerozmazávali již rozpracované části obrazu. Vždy chvíli počkejte na zaschnutí, a pak pokračujte dalšími barvami.

Větší místa snadno vymalujete se širším štětcem, menší zase s užším. V balení najdete hned tři štětce s různými šířkami, aby bylo malování co nejpříjemnější i pro vás. Akrylové barvy se neředí vodou ani ředidlem. Jsou vysoce kvalitní, odolné a dostatečně husté. V případě příliš husté barvy je dobré nejprve štětec namočit do vody, až potom do barvy, a tím se bude barva snadněji roztírat po plátně. Kelímky s barvami důkladně zavírejte, pokud je zrovna nebudete potřebovat, aby zbytečně nevysychaly.

U každého obrazu máte k dispozici instruktážní návod, kde jsou přesné a podrobné informace.

Proč je malování podle čísel unikátní?

Jednoduchý koncept. Právě v tom je unikátní malování podle čísel. Umění nemusí být těžké, můžete si ho trochu ulehčit, k čemuž slouží právě předtištěná plátna. I amatérský umělec jakékoliv věkové kategorie dokáže vytvořit něco úžasného, ostatně není se čemu divit, že se tento druh umění stal tak populárním a zábavným koníčkem.

Malování podle čísel je v první řadě zábava. Odlišuje se od podobných řemeslných a uměleckých činností. Jestliže hledáte koníček, při němž byste se odreagovali, není nic jednoduššího než sáhnout po plátně a udělat si ručně malovaný obraz.

Další věc je, že se do práce mohou pustit i vaše děti. Z malování se najednou stane rodinná tradice, která zabaví dospělé i ratolesti. Děti se navíc naučí barvy a různé odstíny. Společně můžete zkoušet, co vznikne za odstín jemným smícháním jednotlivých barev.

Odložte na chvíli telefon, tablet, počítačové hry. Zapomeňte na obrazovky, které ničí oči. Malování je činnost, při které se odreagujete, přijdete na jiné myšlenky a zapomenete alespoň na chvíli na každodenní strasti. Odbouráte stres. Konečně budete dělat něco „offline“.

Zlepšíte paměť, koncentraci a soustředěnost. Jak jsme již naznačili výše, zdokonalíte motoriku i svalovou paměť, což je důležité především u dětí a pomalejších žáků. Existuje opravdu celá řada předností, kterými se malování podle čísel chlubí. Vyzkoušejte to. Užijete si to. Brzy si objednáte další plátno.

Ručně malovaný obraz jako dárek k Vánocům i narozeninám

Přemýšlíte nad tím, čím obdarovat někoho z rodiny? Jak k Vánocům, tak i k narozeninám a různým výročím jsou obrazy naprosto vhodné. Proč však utrácet tisíce korun za drahé obrazy, když můžete vytvořit vlastní, autentický obraz namalovaný od srdce.

Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství motivů – zvířátka, příroda, lidské postavy, jídlo a pití, zvěrokruh, abstrakce, náboženství, romantika, dopravní prostředky, pop-art a podobně. Stačí se podívat třeba do internetového obchodu Zuty.cz, kde najdete stovky různých motivů.

Obrazy jsou opravdu nádherné, protože je navrhují profesionální umělci. Přesně tak vědí, jak jednotlivé plochy označit a ohraničit, aby obraz vypadal famózně, i když se do jeho realizace pustí naprostý začátečník. Jakmile budete malovat třeba už třetí, čtvrtý obraz, sami uvidíte, že si osvojíte lepší techniku a výsledky pak budou ještě lepší. Učený z nebe nespadl, nic se nedokáže člověk naučit během pár hodin. Chce to jen čas a trénink.

Procvičte si kognitivní reflexy, soustřeďte se jen na jeden daný úkol. Při malování si odpočinete, navíc obrazem potom potěšíte někoho z blízkých. Klidně zapojte svou kreativní mysl, nemusíte se striktně držet předepsaného motivu.

Malování podle čísel od Zuty.cz

Obrazy jsou na Zuty.cz rozdělené nejen podle motivů, ale i podle obtížnosti. Velmi snadná náročnost je vhodná pro malé děti, které ještě nemají tak dobrou motoriku. Stejně tak si s takovým obrazem poradí i senioři. Další možností jsou snadné obrazy pro školáky. Střední náročnost je už trochu obtížnější a sáhnout by po ní měli dospělí jedinci, již s malováním teprve začínají.

Jakmile budete mít namalováno několik středně těžkých obrazů, pusťte se i do těch složitých. Počítejte však s tím, že se musíte mnohem více soustředit, protože plošek je na plátně více a jsou menší.

Vrcholovým dílem se stane velmi těžký obraz. Některé plochy jsou totiž milimetrové, a proto při malování takového díla je žádoucí maximální soustředěnost. Malování takového obrazu vám zabere klidně i několik dnů, nicméně výsledek bude stát za to.

Ještě se obrazy rozdělují podle rozměrů, přičemž sehnat se dají varianty o velikosti 30×40 cm i 80×120 cm. Specifickou kategorií jsou pak XXL obrazy. Jsou opravdu velké, ovšem na stěně v obývacím pokoji se budou dokonale vyjímat.

Zuty.cz je český výrobce, jenž má 99 % spokojených zákazníků. Jestliže tedy hledáte pro sebe, případně pro své blízké skvělý dárek, malování podle čísel je vhodnou volbou. Zuty.cz nabízí i různé množstevní slevy a akce.

Související příspěvky

Cyklovýlety se dají dělat v každém věku: Seniorům pomáhají elektrokola

redakce

3 tipy na vybavení pro lov dravců

redakce

Nejlepší hry pro dva pro rok 2021

redakce