Jak prodat byt a neudělat chybu?

 

Říká se, že každé zboží má svého kupce. Což sice může být pravda, ale záleží na tom, jak rychle a za jakou cenu se ho povede najít. Ve světě realit přitom právě čas hraje podstatnou roli.

 

Prodat a rychle

Když už se rozhodnu, že chci prodat byt, samozřejmě jako první musím vědět, proč. Tedy zda se potřebujeme jako rodina přestěhovat do většího a mít tak víc místa nebo třeba prodáváme byt proto, abychom si mohli koupit dům či se stěhujeme na druhý konec republiky. Už při úvahách o prodeji tak budeme nejspíš stát před rozhodnutím, zda to zkusit na vlastní pěst nebo využít služeb realitní kanceláře. Často převládne pocit, že na prodeji nemovitosti nemůže být nic tak složitého a že to zvládneme sami, většinou se ale dost mýlíme. Provize realitních kanceláří, která bývá hlavním argumentem proč se na ně neobrátit, je v porovnání s investovaným časem a penězi dobrou investicí.

 

Odborníci se vyplatí

Na první pohled si totiž neumíme představit, co vše za prodejem vězí a kolik práce a času je potřeba tomu věnovat. Možná podle inzerátů nemovitostí v okolí odhadneme, za kolik prodat byt, ale pak nás čeká martyrium v podobě podávání a správy inzerce, telefonátů od potencionálních zájemců, prohlídek a v neposlední řadě i neustálé odpovídání na ty samé dotazy. Když se nám pak povede kupce sehnat, nastane další riziko v podobě smluv, potřeby právníka, složení zálohy a splnění všech náležitostí nutných k prodeji bytu. To už ale samo těžko zvládneme, pokud nemáme v oblasti realit dlouhodobé zkušenosti a vystavujeme se tak riziku ztráty peněz a zbytečným problémům. Přizvat si k prodeji nemovitosti realitní kancelář je krok, který je rozumný a vyplatí se. Makléř vám ušetří čas i peníze, o prodej se postará od začátku do konce včetně inzerce, komunikace se zájemci a řešením všech smluv a potřebných podkladů.

Mít možnost spolehnout se na zkušeného partnera, který pomůže prodat náš byt a zároveň nás ochrání před zbytečnými chybami a problémy je k nezaplacení. Zatímco se na váš byt chodí dívat zájemci, vy můžete ušetřený čas věnovat třeba vybírání nového domu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download