12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Jak vybrat pleťový krém, který je perfektní pro vaši pokožku?

Pleťové krémy, zejména ty hydratační, jsou základem pro zdravou pokožku. Používáním špatného krému však můžete zhoršit projevy akné nebo způsobit podráždění.

Typy pleti a jaké krémy pro ně zvolit

Výběr správného pleťového krému začíná s určením typu vaší pokožky.

Suchá pleť

Pro suchou pokožku volte těžší hydratační krém nebo krém na olejové bázi. Zejména ty s dimethiconem zpomalují vytrácení vody z pokožky.

Také glycerin má zvlhčující účinky, ale nejlépe funguje s krémy na vodní bázi. V opačném případě může vysušovat.

Mastná pleť

Pro tento typ pleti je vhodnější lehký hydratační krém nebo rovnou krém na mastnou pleť. Pokud navíc máte akné nebo černé tečky, používejte nekomedogenní krémy, jelikož neucpávají póry.

Pokud má vaše pleť sklony k akné, zamyslete se nad krémem s kyselinou salicylovou. Rozkládá maz a zabraňuje tak ucpávání pórů.

Pokud se chcete zbavit lesku, použijte zmatňující krém.

Zralá pleť

Pro zralou pleť je důležitá hlavně hydratace. Můžete také zkusit krémy s AA (anti-aging) složkami. Mají zabraňovat prohlubování vrásek a vzniku skvrn. Jejich účinek však není vědecky prokázán.

Avšak za jednu z nejznámějších složek v boji proti stárnutí se považuje kyselina hyaluronová. Váže vodu, a tím dodává pleti pevnost.

Citlivá pleť

Citlivá pleť si nejlépe sedne s krémy z přírodních složek (např. aloe vera), ve kterých není příliš mnoho ingrediencí. Zásadně nedoporučujeme používat parfemované krémy nebo krémy s parabeny. Pokud máte problém najít takový, který vám nezpůsobuje podráždění, zkuste hypoalergenní.

Smíšená pleť

Najít krém pro smíšenou pleť může být složité. Nejlépe si pořiďte lehký hydratační krém na mastná místa a na suché oblasti naneste krém těžší.

Určením správného typu vaší pokožky vyhrajete většinu boje. Někdy však musíte vyzkoušet více značek, abyste našli kosmetiku, která vám sedne. Používejte denní krém s SPF a na noc regenerující noční krém. Krémy nanášejte od klíční kosti až k linii vlasů.

Související příspěvky

Na urologii není důvod ke studu

redakce

Nemocné ledviny zpočátku nebolí

redakce

Klimatizace pleti nesvědčí – jak eliminovat následky?

redakce