-4.4 C
Prague
29.1.2023
MaxiMagazín

Jak vybrat tu nejlepší zahradní houpačku?

Strávit volný den relaxací na zahradě, na čerstvém vzduchu, patří k nejoblíbenějším činnostem většiny z nás. Rádi se po rušném pracovním týdnu nebo namáhavé práci na zahradě v klidu zastavíme a odpočineme si. Zahrada je rovněž častým místem setkání s přáteli a rodinou. Při všech těchto příležitost přichází ke slovu nejen zahradní nábytek, ale především zahradní houpačky.

 

Kritéria pro výběr houpaček na zahradu

Stejně jako při výběru stolů, židlí a lehátek na zahradu bychom ani u kvalitní zahradní houpačky neměli podcenit ani ten nejmenší detail a věnovat nákupu náležitou pozornost. Na co se zejména zaměřit při výběru houpačky? Nejdůležitějšími faktory jsou:

  1. materiál houpačky,
  2. její nosnost,
  3. velikost houpačky i jednotlivých sedátek.

 

Materiály pro výrobu zahradních houpaček

Zvolený materiál by měl vždy vyhovovat všem nárokům při venkovním použití. Nejčastějšími materiály pro výrobu zahradních houpaček jsou kov, dřevo a ratan, v poslední době nahrazovaný praktičtějším a odolnějším polyratanem.

Co je to polyratan?

Polyratan, někdy nazývaný také wicker, se vyrábí z polyetylenu. Je plně recyklovatelný, netoxický, vysoce odolný vůči povětrnostním vlivům, stálobarevný, lehký a zároveň dostatečně pevný. Díky všem těmto vlastnostem je přímo předurčen pro výrobu zahradního nábytku a dalších výrobků pro venkovní použití.

Ratan, zejména ten pravý, přírodní, vnese do Vaší zahrady exotický prvek. Z ratanu se vyrábí nejen závěsné houpačky pro jednu osobu, ale i prostorné „altánové“ houpačky s lůžkovou úpravou. Když je navíc doplníte pohodlnými poduškami a moskytiérou, vznikne na Vaší zahradě útulné zátiší, které Vám bude každý závidět. Líbí se Vám výrobky z ratanu, ale bojíte se, že nezvládnete péči o pravý ratan? Vyberte si zahradní houpačku z polyratanu. Získáte tak na svoji zahradu krásný kousek, který bude téměř bezúdržbový, odolný vůči větru, sněhu, dešti i slunci a dokonce ho ani nemusíte na zimu schovávat do bezpečí.

Kovové houpačky působí moderním dojmem a pyšní se výjimečnou stabilitou. Velkou výhodou je možnost jejich nabarvení tak, aby si z bohaté nabídky houpaček vybral opravdu každý. Dřevěné zahradní houpačky uspokojí vyznavače klasického venkovského stylu. Dá se říci, že se hodí do téměř každého exteriéru. Mnoho lidí si při slovu „houpačka“ vybaví právě dřevěnou dětskou houpačku upevněnou na větvi stromu, která jim připomíná jejich vlastní dětství.

zahradni_houpacky_2_2

 

Kvalitní zahradní houpačky

Ať už plánujete využívat zahradní houpačku denně nebo jen občas o víkendu, vždy se zaměřte na její kvalitní zpracování, aby při houpání nikdo nepřišel k úrazu. Pečlivě prověřte nosnost houpačky a zabraňte jejímu zbytečnému přetěžování. Raději v tom případě zakupte houpačku větších rozměrů nebo druhou houpačku. Tím budou uspokojeny požadavky na houpání všech návštěvníků Vaší zahrady, aniž by došlo k poškození houpačky.

Související příspěvky

Přizpůsobte si váš domov

majda

Přikrývky aloe vera – nový trend spánkové hygieny

majda

Zimní zahrady a důležitost konstrukčního materiálu

majda