10.3 C
Prague
25.9.2022
MaxiMagazín

Jaké výhody vám přinese systém MAGMARELAX v porovnání s jinými izolanty?

Celulózové vlákno, izolant na bázi PUR pěny a minerální vlákno MAGMARELAX. Uměli byste si mezi těmito třemi izolačními systémy vybrat svého favorita? Věříme, že náš článek vám s tím jednou a navždy skvěle pomůže.

Chceme-li opravdu ušetřit své peníze, vydané za topení, měli byste pro začátek co nejlépe zateplit dům. Vložené investiční prostředky se vám zároveň musí vrátit na úspoře provozních nákladů v pokud možno co nejkratší době, a to nejlépe během pěti let. A který izolant, dostupný na našem trhu, spojuje tyto parametry nejlépe?

 

Největší rozdíly mezi jednotlivými typy izolací – papírová a stříkaná PUR pěna, foukaná minerální izolace

Celulózové vlákno má obvykle formu jemných vloček. Ty jsou mechanicky křehčené s vyšší prašností. Bohužel proti působení vlhkosti je celulózové vlákno schopné odolávat pouze krátkodobě. Je tedy vhodnější do konstrukcí, v nichž se izolant nedostane do kontaktu se vzdušnou vlhkostí. Tento materiál má také zároveň sníženou požární odolnost. Je vhodný tedy spíše pro novostavby anebo opravdu nenáročné zákazníky, jež uvítají zejména nižší cenu.

Izolant na bázi PUR pěny se vytváří smícháním dvou tekutých složek, po jejichž reakci dochází k rychlé expanzi pěny. Po jejím zaschnutí vznikne opravdu pevná pěnová izolační vrstva. Má ale poměrně nízkou požární odolnost a jeho opravdu kvalitní provedení vyžaduje na rozdíl od předchozího materiálu přímý přístup do izolovaného prostoru. Po aplikaci izolantu na bázi PUR pěny se se musí tvarově upravit, a to odříznutím nadbytečného materiálu. Skvěle se hodí zejména pro novostavby. Cenově je ze všech našich srovnávaných materiálů suverénně nejdražší.

Minerální vlákno MAGMARELAX se aplikuje pneumatickým foukáním, takže se dostane i do těžko přístupných prostor. Je opravdu vhodný pro rekonstrukce i novostavby. Získáte i 15letou záruku a cenově se nachází v průměru mezi nejlevnější celulózovou izolací a nejdražší PUR pěnou.

Chcete vědět víc? Navštivte www.mojeizolace.cz.

Související příspěvky

Je vaše roční vyúčtování nájemného přehledné?

redakce

Připravte se na začátek topné sezóny. Už je doslova za našimi dveřmi!

Veronika

Venkovní teploty klesají, vaše nálada však nemusí. Zútulněte si svůj domov a dopřejte si pohádkový podzim!

redakce