LED osvětlení zamířilo i do ulic

 

Na světlo v ulicích jsme si zvykli jako na naprostou samozřejmost, kterou vnímáme nejvíce tehdy, když nefunguje. I ve veřejném osvětlení se využívají moderní technologie.

Veřejné osvětlení nám pomáhá dobře vidět cestou domů a neublížit si v tmavých ulicích, snižuje kriminalitu a přispívá tak k udržení pořádku a bezpečnosti ve městech i na vesnicích během noci. Spotřeba s běžnými žárovkami je však pro obecní rozpočet vždy velkou položkou a zastaralé žárovky ani nejsou moc ekologické, často praskají a je celkem snadné je rozbít. Opravy lamp pak stojí samosprávy další náklady i čas pracovníků. Pouliční LED osvětlení má mnoho výhod, garantuje energetické i ekonomické úspory vynaložených nákladů. Technologie LED osvětlení umožní vydržet svítit desetitisíce hodin, což žádný jiný typ žárovek ani jiná technologie nedokáže. Za rok tak dokážou LEDky ušetřit na nákladech na osvětlení, což jejich oblíbenost ještě zvyšuje. Veřejné osvětlení navíc vytváří večer atmosféru pro procházky a odpočinek.

Pokud se navíc zamyslíme nad dopadem na planetu a životní prostředí, je veřejné LED osvětlení jasnou volbou. Technologie LED se zaměřuje na snížení emisí oxidu uhličitého, zlevní provoz a často má také mnohem větší efektivnost dosvitu než původní osvětlení. Na ulicích je tak lépe vidět a přitom za nižší cenu. Mnoho měst už tak ve svých ulicích přešlo či průběžně přechází na moderní typ osvětlení. Lampy a svítidla s LED mají možnost nastavení interního časovače spuštění, regulaci výkonu a minimální požadavky na údržbu nebo servis.

Tak, jako měníme staré žárovky ve svých bytech a domech za moderní LED i města a vesnice mění zastaralé typy veřejného osvětlení za nové s úspornou LED technologií. Je šetrnější nejen k rozpočtu ale taé životnímu prostředí i obyvatelům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download