8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Je pro jízdu ve městě lepší kolo, elektrokolo nebo skútr?

Pro snadnou dopravu ve větších městech je vhodnou volbou některý z menších dvoukolových dopravních prostředků. Malé dvoukolové stroje se snadno ovládají, což je pro město ideální vlastností. Ale ani jejich výběr nemusí být tak jednoduchý. I tato kategorie je totiž zastoupena hned třemi základními variantami prostředků. Jedná se o klasická kola, elektrokola a skútry. Jaký druh je pro vás nejvhodnější.

Přednosti klasických kol popisovat nemusíme

Abyste dokázali lépe vybrat, jestli pro vás budou na dopravu po městě lepší kola, elektrokola nebo skútry, měli byste si všechny dopravní prostředky nejprve důkladně prostudovat. Každý druh má své výhody a nevýhody. Klasická kola snad známe všichni. Tady stačí jen vybrat ten správný druh, který vám bude nejvíce vyhovovat – malé velké, skládací, kross, silniční a další. Kola jsou okamžitě připravena k provozu a jejich provoz je zcela zdarma. A nezapomínejte, že i na kole je třeba myslet na bezpečnost. Ačkoliv nejsou od 18 let povinné přilby, vždy je lepší jí mít nasazenou. Jak správně vybrat helmu se dozvíte ZDE.

maximagazin.cz_kentoya_cz_01
Elektrokolo Kentoya AEB03 S AKCELERÁTOREM

Elektrokola – velká pomoc při šlapání a minimální náklady na provoz

Elektro kola svým vzhledem připomínají kola klasická, jen je jejich konstrukce nepatrně upravená. Upravená je poroto, že na elektrokolech musí být ještě místo pro elektromotor a akumulátor. Elektromotor pomáhá usnadňovat proces šlapání a akumulátor jej zásobuje energií. V oblasti akumulátorů je vhodné vybírat Li-ionové druhy, které mají vysokou kapacitu a v porovnání s olověnými bateriemi jsou až několikrát lehčí. Některé nejvíce vyvinuté druhy elektrokol dokáží na jedno nabití ujet až 60 km a náklady na 100 km jízdy mohou být pouhých 6 Kč.

maximagazin.cz_kentoya_cz_02
Skútr Kentoya Moto BROADWAY 125 4T

Skútry – jízda bez námahy

Skútry jsou druhem dvoukolového dopravního prostředku, kde se o hlavní pohon nemusíte starat vy, ale postará se o něj spalovací motor. V porovnání s automobily nebo většími motorkami ale dosahuje několikrát nižší spotřeby. Malá kola zajistí opravdu velmi snadnou ovladatelnost. Je ale jediným druhem, který je považován za motorové vozidlo. K jízdě na skútru je tedy zapotřebí správné řidičské oprávnění a také musíte využívat k jízdě jen dopravní komunikace. Vybírat můžete skútry 125 ccm a 50 ccm.

 

 

 

Související příspěvky

Izolace kapoty motoru

majda

5 tipů pro dobře zařízenou garáž

majda

Jak spolehlivě a rychle využít autozastavárny?

redakce