Kde koupit bavlněné látky nejen na roušky?

 

Je sice hezké, že máme povinnost na veřejnosti nosit roušky, ale kde je máme vzít, když dostatek zásob není ani pro nemocnice a další potřebné? Celé Česko tedy začalo šít. Ti, kdo doma nemají šicí stroj, rozstříhali stará trička a roušku si spíchli v ruce. Šikovné švadlenky se šicím strojem nyní tráví volné večery šitím roušek pro široké okolí.

Sehnat bavlněnou ručně šitou roušku už není takový problém. Jednotlivci i firmy se do šití pustili ve velkém, ve spoustě měst roušky rozdávají, některé e-shopy začaly nabízet ručně šité ústenky (ano, rouška je nesprávný název, správně se ta věc jmenuje ústenka). Jenže přišel nový problém. V galanteriích došly gumičky a mnohdy i látky!

 

Roušky je nejlepší šít z bavlněné látky

Pokud šijete roušky ve velkém a nemáte doma zbytky látek, investujte do kvalitní bavlněné látky. Ta by podle všeho měla zachytit až 80 % všech infekčních kapének, musí však být dostatečně hustá. Jak dostatečnou hustotu poznáte? Přes látku by proti světlu neměly být vidět jednotlivé otvory.

Motiv je pochopitelně čistě na vás. Z roušek se v poslední době stal spíš módní doplněk. Příkladem nám jde například slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, jejíž fotka, na které má roušku ve stejné barvě jako šaty, obletěla svět. Trendy jsou různé dekorační látky se srdíčky, zvířátky, ale i proužky nebo květinkami. Vůbec se nebojte veselých vzorů, ať si nošení roušek aspoň trochu zpříjemníme.

 

Nejbezpečnější je nákup látek online

A kde takové hezké látky sehnat? Do galanterie nechoďte, zdržujte se raději doma. Mnohem bezpečnější je objednat si látky online a nechat si je dovézt. Kurýr vám postaví krabici před dveře a ani se s ním nemusíte setkat.

Zkuste se poohlédnout v e-shopu Bytema.cz, který kromě bavlněných prodává také krásné gobelínové látky nebo látky na patchwork. Menší zboží zasílá formou doporučeného psaní v obálce, takže vám zásilku pošťačka jen hodí do schránky a opět se nemusíte bát o své zdraví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download