Kdo kvalitně vyčistí sedačku a koberce. Čištění koberců Brno

 

Pro svou matku jsem poptávala firmu na čištění koberců v Brně a nakonec jsem dospěla k firmě A SERVIS LIPKA, kterou jsem objednala po zkušenosti s nimi už několikrát. S první zakázkou, kterou u nás realizovali byl moje matka velmi spokojená.

Nechala si firmou A SERVIS vyčistit všechny koberce v domě, které už dlouhé roky nikdo nečistil. Koberce jsou v domě snad už dvacet let, takže si určitě dokážete představit, jak musely koberce po tak dlouhé době vypadat. Hlavní důvod, proč chtěla matka koberce vyčistit, však byl ten, že si polila sedačku s potahem a část koberce vínem.

Potah si dala hned vyprat, ale na čištění čalounění neměla žádný dobrý přípravek, takže i když se snažila flek vyčistit, nešlo to. Poprosila tedy mě, abych našla nějakou firmu, která jí čalounění a koberec vyčistí.

Na internetu jsem našla několik firem, které služby nabízí, ale nejvíc se mi líbila firma A SEVIS, takže jsem oslovila právě je. S paní na centrále jsme domluvily čištění čalounění a nakonec i všech koberců velmi rychle. Před čištěním byly koberce zašlé, ušlapané a vhodné tak akorát na výměnu, ale protože je moje máma šetřivá, tak se jich nechtěla vzdát a nechala s čalouněním vyčistit i koberce v domě.

Výsledek čištění se mámě moc líbil a i já jsem byla překvapená, jak dobře vypadají. Firmě se podařilo vyčistit čalounění i koberce skvěle, což musíme uznat. Navíc si máma chválila i zaměstnance firmy, kteří čištění prováděli. Podle jejích slov byli pracovníci z firmy přátelští, slušní, pečliví a každé místečko na koberci krásně strojem vyčistili. Nebyl s nimi žádný problém, takže je doporučujeme i ostatním.

Kvalitní metoda dezinfekce. Čištění koberců, sedaček a čalounění Brno

Chcete zaručenou metodu, která vyčistí váš koberec a důkladně vydezinfikuje? A SERVIS LIPKA, s.r.o. nabízí jednu z nejmodernějších a nejúčinnějších metod v oblasti čištění koberců a tepování Brno.

Metoda nazývaná strojová a použití kvalitní, dezinfekční chemie Bosch RTS zaručí, že dokážeme vyčistit i to, co se jiným úklidovým firmám nepodařilo. Většina firem používá extrakční metodu – u této metody vzniká problém, že po důkladném vyčištění a uschnutí vznikají mapy a znovu se objevují fleky.

Modern living room

Sice je tato metoda levnější, ale bohužel kvalita provedení není zaručena tak jako u strojové metody. Strojová metoda se provádí kotoučovým strojem a dezinfekční účinnou chemií BOSCH RTS. Po důkladném vyčištění koberce, vysajeme vysoce výkonným vysavačem – vysavač zbaví koberec zbytku nečistot, které vytáhne hluboko ze struktury koberce a odsaje také přebytečnou vlhkost.

Nicméně je důležité nechat koberec ještě několik hodin důkladně proschnout, než jej uvedeme znovu do provozu. Díky této metodě se naše společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. stala jednou z nejžádanějších v oblasti čištění a tepování koberců Brno a máme řadu významných zákazníků, kteří u nás objednávají služby pravidelně, ale i jednorázově.

40 x komentováno

 1. Dana

  My máme v domě také koberce a se dvěma malými dětmi si asi každý dokáže představit, jak vypadají 😀 . Manžel si koupil do dílny průmyslový vysavač Kärcher, který se mu líbil nejvíc ve srovnání na https://www.testino.cz/prumyslove-vysavace a je s ním možné i mokré vysávání, takže si ho na jaře a na podzim půjčím a vyčistím s ním koberce, ať jsou alespoň na chvíli čisté 🙂 .

 2. Marie Skalovcová

  Zdravím, už jsem si jednou pozvala úklidovou firmu na vyčištění velké pohovky, na které byly fleky od kočičí moči. Zápach ze sedačky sice zmizel, ale zůstaly na ní nezvhledné mapy. Poté jsem objednala služby od A SERVIS LIPKA a za slušnou ceny mi mapy kompletně vyčistili. Druhé čištění pohovky po čerstvých skrvnách od kočky proběhlo od této firmy naprosto bez problému a žádné mapy nezůstali. V souhrnu jsem byla velmi spokojená a jejich zaměstnanci mě překvapily skvělým přístupem k zákazníkovi, kdy jednání bylo velmi přijemné a velmi rychlé.

 3. Martin Druhan

  Dobrý den, zajímalo by mě, jestli čistíte čalounění ručně nebo za pomoci nějakého stroje. Děkuji.

  • Dobý den,
   čalounění čistíme ručně. Naneseme chemii a šetrně a pečlivě ji za pomoci speciálního kartáče v pravíme do čalounění. Následně se vysaje vysokotlakým vysavačem se speciální hubicí na čalounění.

   S pozdravem
   Barbora Lelková

  • Ondřej Vinkler

   Dobrý den,
   zásadně etrakční metodou používáme, jelikož extrakční metoda čištění, kterou používají jiné úklidové firmy, není vhodná pro dokonalé čištění koberců. Tato metoda čištění koberců je založena na principu vstříknutí chemie do koberce a rychlého odsátí. Chemie se nedostane do hluboké struktury koberce a po zaschnutí zůstávají na koberci fleky.
   Zatímco strojová metoda čištění koberců zanese hloubkově chemii do koberce, nechá chvíli působit a tím dojde ke kvalitnímu zbavení nečistot, koberec je vydenzifikován, zbaven od roztočů a je mu navrácen původní vzhled.

   S pozdravem a přáním pěkného dne,
   Ondřej Vinkler, A SERVIS LIPKA s.r.o.

 4. Karel Lohniský

  Můžu taky potvrdit, s firmou mám zkušenosti čistili u nás čalouněné židle a manželka mě vyslala napsat komentář. Takže za nás dopouručujeme.

  • Ivana Morysová

   Děkujeme za zpětnou reakci, především za tu pozitivní. Jsme rádi, že jste byli spokojeni.

  • Karel Krytinář

   Dobrá služba, čištění koberců a čalounění od A SERVIS si moje žena pochvalovala. Vzhledem k tomu, že jsme opakovaně čistili i s jinými firmami máme srovnání. Určitě bych vyzdvihl, jejich zaměstnance a jejich přístup k zákazníkovi.

  • Ivana Morysová

   Ano jsme schopni čistit naši strojovou metodou kotoučovým strojem i koberce s dlouhým vlasem. Nylonový karktáč, který je osazen na kotoučové stroji vyčeše i dklouhý vlas na kobercích.

 5. Cecílie Smrková

  Po předchozí špatné zkušenosti s úklidovou firmou, jsem dlouho váhala, zda mám oslovit právě tuto firmu, jsem ale ráda, že jsem se nakonec rozhodla využít jejich služeb. Na rozdíl od jiných firem čistí koberce strojovou metodou a ne extrakční metodou, která je úplně na nic. Dodali mým kobercům opět „mladistvý“ vzhled a pracovali opravdu rychle, ale přesto precizně. Do budoucna budu určitě využívat jejich služeb i nadále.

  • Ivana Morysová

   Ano to nám říká více zakazníků. Osobně připravuji zakázky a řeším přípravu. Naši klienti se nám často ozývají a ptají se jestli umíme čištit koberce, které jsou asi hodně špinavé. Jelikož tam už byla úklidová firma s vysavačem, který mokří a vysává, myslí tom EXTRAKTOR a jejich koberce jsou stále špinavé. A když jim koberce vyčistíme těžkým rotačním jednokotoučovým strojem jsou překvapeni, že se čištění povedlo. Kdysi jsme zkoušeli taky extraktor, ale po opakovaných reklamacích jsme IHNED TUTO METODU OPUSTILI a hledali jsme dál až jsme našli čištění kotoučovým strojem. Od té doby jsme i my spokojeni s prací čištění koberců. Zákazníci jsou spokojeni a my tím pádem taky.

  • František Klapálek

   Měli jsme na obchodě ze sportovním zbožím úklidovku s mokrým vysavčem – jak se dozvídám tak je to extraktor. Výsledek byl hrozný, paní šéfová byla radostí bez sebe. Koberec jsme vyhodili a dali nový. Další čištění jsme si nechali předvést na zkoušku na malém kousku. Byli jsme spokojeni, jelikož firma A servis předvedla opravdu pořádnou mašinu. Teď nám čistí všechny obchody. Klapálek

  • Jan Sobol

   Všem bych doporučil si vždy ověřit, jakou valstně firmu si objednáváte. S A servisem Lipka, zatím nemám zkušenost, ale pravděpodobně si je příště vyzkouším, podle zde čtených recenzí. Měli jsme zde brněnskou firmu na čišění koberců, jsou ve vyhledávání google na předních pozicích, ale co poslali za lidi, to jsme koukali. Báli jsme se, že se nám něco ztratí. Lidi jsko z brněnského nádraží. No a páce nic moc, že je koberec vyčištěný, jsme druhý den ani nepoznali. Myslel jsme, že budou mít nějaké pořádné stroje, ale měli hoby rainbow, který důvěrně znám, že prakticky nic neumí.

  • Ivana Morysová

   těžko říct, problém nastává, když je zákazník pilný a všemožně se před námi snaží flek vyčistit. Nakoupí si njerůznější amatérské čističe – podle famozních televizních reklam – a flek ZAPERE do strukury. Potom je to hodně těžké. Ale řekněme, že 70% se to vždy podaří na 100%.

 6. Theodor Bubla

  Chci se zeptat, zda by bylo možné se s vaší firmou domluvit na čištění koberců a sedačky i v baráku bez výtahu? Děkuji za odpověď.

  • Ivana Morysová

   Ano můžete, ale v ceně je nutné počítat 100 kč za patro příplatek. Kotoučový stroj má 50 kg. A je to náročné ho vynést do pater.

 7. Miluše Kostrhounová

  Měla jsem velice špatnou zkušenost s jinou firmou na čištění sedačky. Čistili to parním přístrojem a výsledek byl otřesný. Na povrch vylezli šmouhy a fleky a už se s tím nedalo vůbec nic dělat. A to z té firmy tvrdili, že to je pouze tím, že to je po jejich aplikaci párou mokré a že jak to uschne, tak ty fleky taky zmizí. Ale kdeže, prostě odepsaná sedačka i s fleky. Takže pokud se někdy rozhodnete čistit sedačku, rozhodně ne párou. Pak jsem od kamarádky dostala doporučení na firmu A SERVIS LIPKA, s tím, že oni rozhodně čištění párou nedělají, nýbrž strojovou metodou. Tak jsem to vyzkoušela a opravdu musím potvrdit, že žádné fleky se neobjevili a sedačka vypadá opět jako nová. Tímto děkuji firmě A Servis za vyčištění sedačky bez újmy na zdraví a životnosti sedačky.

  • Ivana Morysová

   Děkujeme za pochvalu ZA ZÁCHRANU SEDAČKY. To potěší, když můžete udělat zákazníkovi radost a tady se to evidentně povedlo. Nedělejte prosím tuto chybu taky. Nečistěte, nebo nenechejte NIKDY ČISTIT SVOU SEDAČKU PÁROU. To téměř nikdy nedopadne dobře a vy z toho máte hlavu v pejru. A hlavně se to OPRAVDU ŠPATNĚ OPRAVUJE.

 8. Bedřich Radoš

  Strojové vyčištění koberců se zajišťuje za pomoci kotoučového stroje, který má vysoký šamponovací kartáč, jehož štětiny jsou měkké s výškou 12 cm. To zaručuje hluboké proniknutí do struktury koberce a 100% výsledek vyčištění. Měkké štětiny tohoto kartáče nenaruší žádným způsobem vlákna koberce. Koberce čistíme následujícím způsobem. Na koberec je nanesena velmi účinná chemie Bosch RTS, která pronikne hluboko do struktury koberce. Čistící chemie je nechána nějakou dobu, aby na koberci působila a poté pomocí kotoučového stroje povrch vykartáčujeme. V závěrečné fázi přichází na řadu vysoce výkonný vysavač se speciální štěrbinovou hubicí. Dále zajišťujeme také: Mytí a čištění plastových oken, kastlových oken, eurooken, prosklených plášťů budov, prosklených výtahových šachet, skleněných výtahů. Úklid domu po oslavě. Mytí oken a výloh, prosklených ploch včetně rámů a parapetů. Úklid sklepů, půdních prostor a garáží. Čištění oken. Kompletní úklid společných prostor. Strojové mytí podlah různých typů a materiálů. Čištění a mytí betonové podlahy a průmyslové podlahy. Pravidelný úklid institucí, administrativních objektů, restaurací, hotelů, bytových domů. Úklid domu. Jarní úklid. Olejování dřevěných podlah. Úklid po stavbě. Strojové čištění střech. Mytí prosklených hal. Strojové čištění podlah. Desinfekce koberců. Pravidelný denní úklid komerčních objektů. Strojové čištění pomocí rotačních kartáčů s následným odsátím průmyslovým vysavačem. Jednorázový úklid po stavbě. Strojové čištění fasád. Čištění hal.

  • Ivana Morysová

   Tak to je to, co nás těší. Všechny fleky se podařili vyčistit. Z toho máme vždycky radost a dobrý pocit i my. Protože je pravda, že ne vždy se to povede. Prostě skvrna a flek je tam dlouho, je zapraná. Nebo dokonce na to šel majitel třeba Savem a to je konečná, to už ani naše německá chemie a šikovné české ruce neumí.

 9. Šimon D.

  Musím souhlasit s recenzí. Strojová metoda čištění koberců od této firmy je vážně skvělá!

  • Ivana Morysová

   Děkujeme. Strojovou metodu kotoučovým strojem ocení zvláště zákazníci, kteří měli před náma firmu s extraktorem! To jsou opravdu desítky případu, kdy jezdíme opravovat koberce po čištění od firem, kteří čistili extraktorem a výsledek po uschnutí koberce byl žalostný. V tom nám jistě pan Šimon dá za pravdu.

 10. Rudolf Zavadil

  Čištění malých koberců Brno – Pro detailní a hloubkové vyčištění koberců Brnojsme využili kotoučový stroj, velmi účinnou čistící chemii RTS a vysoce výkonný průmyslový třímotorový vysavač 2.000 W. Nejdříve jsme na povrch koberce nanesli a nechali vsáknout čistící chemii, která se dostane hluboko do struktury koberce. Následně je koberec podroben kvalitnímu vykartáčování kotoučovým strojem s kartáčem výšky 12 cm a přítlakem 40 kg na kotouč o průměru 50 cm.. V závěru strojového čištění a tepování koberce Brnojsme použili vysoce výkonný vysavač s kobercovou štěrbinovou hubicí, který koberce důkladně zbaví veškerých uvolněných nečistot a vlhkosti. Při této zakázce jsme některé koberce vyčistili přímo u zákazníka a část byla převezena k vyčištění v prostorách firmy A SERVIS LIPKA, s. r. o. Po provedení strojového čištění koberců jsme koberce převezli zpět k zákazníkovi.Náš odhad úspěšnosti při odstranění nečistot je 95%. Na kobercích po dokončení zakázky zůstaly rezavé fleky, které se nám i po opětovném čištění nepodařilo odstranit. Zákazník i přesto hodnotil akci čištění malých koberců Brno velmi pozitivně.

 11. Tomáš Hanák

  Mnoho zákazníků, kteří k nám přichází, hledají kvalitní vyčištění koberců. Je jedno, kde se váš koberec nachází, zda je to doma či v práci, v kanceláři, na úřadě, ve škole, nemocnici či obchodním centru. Naše firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. vám zajistí opravdu kvalitní čištění koberců na jakémkoliv místě a jakékoliv rozlohy. Dlouhé roky se pohybujeme v úklidových službách, a tak jsme naše kvality mohli sledovat a rozšiřovat. S tím je spojeno i mnoho metod, kterými lze koberce čistit, a které jsme za naši dlouholetou působnost na trhu již vyzkoušeli. Musíme říci, že ne každá metoda je správná a účinná, ale mnoho zákazníků, kteří se na nás po vyzkoušení levných metod obrací, chtějí ušetřit, což není dobrá volba. Nabízíme strojové čištění kobercům, které je v dnešní době jednoznačně nejúčinnější a lze tak odstranit mnoho druhů pevných znečištění, které se drží jako hřebíkem přibité. Víme, co způsobují levné metody z vlastní zkušenosti a nedoporučujeme je. Jedna z takových metod a stále oblíbených metod, je i extrakční metoda. Extrakční metoda spočívá v tom, že při čištění koberce je voda smíchaná s čistící chemií vstříknuta na povrch koberce a nechá se chvíli působit před odsátím. Působení chemie a vody je opravdu chvilkové a díky tomu není možné zaručit odstranění nečistot, navíc jak by se nečistoty dostaly ze struktury koberce? Není možné, aby pevné částice najednou ze struktury vyšly samy na povrch. To, že se postupuje při extrakční metodě výše zmíněným způsobem má za následek rozpuštění nečistot a tvorbu fleků a map na vašem koberci. Takové vyčištění není kvalitní a zoufalí zákazníci se na nás mnohdy obraceli v době, kdy už bylo pozdě, protože pokud se použije špatná chemie, tak zůstane koberec tzv. zapraný. Pokud je koberec zapraný je i naše metoda nedostatečná a pokud nevyčistíme zapraný koberec my, tak už nikdo. Je třeba ale obhájit naši metodu a říci, že za zkoušku rozhodně stojí koberec vyčistit, protože i když jsme my vyhodnotili koberec jako silně zapraný, tak nás naše chemie v kombinaci s kotoučovým strojem mile překvapila a koberec ve spolupráci perfektně vyčistili. Zabývali jsme se těmito metodami – suchou pěnou, extrakční metodou, mokrou pěnou, suchou metodou odsávaných čistících prášků. Nyní víme, že žádnou z levných metod nechceme dále nabízet, ač mnoho zákazníků hledá cestu k levnějšímu vyčištění koberce. Naši metodu strojového čištění koberců nabízíme za 27,-/m2, levné metody se pohybují i okolo 17,-/m2, což je výrazně levnější. Je tedy potřeba říci, v čem spočívá naše metoda strojového čištění koberců a jaký je důvod dražší ceny. Strojová metoda čištění koberců je zajišťována kombinací tří důležitých pomocníků, kteří zde plní svůj důležitý úkol a při vypuštění jednoho by nemohla být práce zajištěna kompletně a kvalitně. Jeden z pomocníků je chemie BOSCH RTS, tuto chemii považujeme na trhu čištění koberců za opravdu důležitou, protože se chová hlavně dezinfekčně. Už jen vydezinfikování koberce je potřeba, zvláště tam, kde je čištění koberců prováděno po dlouhé době, nebo intervaly čištění koberců jsou dlouho od sebe. S dezinfekčním účinkem jsme tak schopni odstranit obyvatele koberců jako jsou škůdci a roztoči. To uvítají zejména zákazníci, u kterých se v domácnosti nachází děti hrající si na koberci, ale i zvířata, která zatahují nečistoty z venkovního prostředí do domu či bytu. Námi používaná chemie BOSCH RTS na sebe navazuje nečistoty ze struktury koberce, a tak je jejich odstranění velmi jednoduché. K odstranění ze struktury potřebujeme ale proces mechanického kartáčování, jež nám zajistí druhý pomocník – kotoučový stroj GHIBLI. GHIBLI se postará o odstranění nečistot z vláken a hlubokého dna koberce, které dostane na povrch a spolu s chemií utvoří pěnu, kde nečistoty uzamkne, a tak se nedostanou zpátky do koberce. Naším kotoučovým strojem lze bez problémů čistit i zatvrdlé nečistoty. Náš zákazník je předem upozorněn, že není třeba se obávat o kobercová vlákna. GHIBLI má 12 centimetrů dlouhé a měkké štětinky, které se starají o šetrné vykartáčování zatvrdlých nečistot. Garantujeme tím, že déle drhnuté místo nelze poznat, protože není možnost, že by tyto štětinky vlákna koberce nějakým způsobem potrhala. Veškeré vykartáčované nečistoty je v neposlední řadě potřeba odsát, k čemuž využijeme vysoce výkonný vysavač se třemi motory AS 59. Vysavač má úzkou štěrbinovou hubici a díky svému výkonu vysaje veškeré vykartáčované nečistoty, ale také přebytečnou vlhkost, kterou vytvořila chemie. Váš koberec po celém procesu zůstane nejen krásně čistý, voňavý a svěží, ale také téměř suchý. Díky odsátí vlhkosti stačí pouze pár hodin k doschnutí a k uzavření vláken a je možné na koberec nastěhovat nábytek a dále jej využívat. Jak jsme již uvedli využíváme oproti jiným metodám mechanické kartáčování za pomoci kotoučového stroje, který dostane nečistoty z koberce pryč. To je důvod, proč jsou při jiných metodách a levných metodách vytvořeny mapy a fleky, protože nejsou nečistoty vykartáčovány, ale pouze rozpuštěny, kdy je potřeba doufat, že je vysavač dostane z koberce ven, ale to se v mnoha případech nestane a koberec je zničen. S námi máte zaručenou kvalitu a spolehlivost, je ovšem třeba říci, že vysoce zatěžované koberce je třeba čistit 1x až 2x do roka, aby se zachovala jejich krásná struktura a čistota. Takové zatížení je například myšlené v restauracích, kancelářích, obchodních domech a jiných veřejných prostorách, kde je vysoká frekventovanost osob. Na těchto místech je také mnohdy využíváno čištění podlah strojovou metodou. Podlahy propadají stejně vysoké zátěži jako koberce, i když si mnohdy zákazník řekne, že není potřeba podlahu tak často čistit. Toto musíme vyvrátit, je potřeba se o podlahu starat stejně jako o koberec. Vzhled podlahy vám dá jasně najevo, kdy volá o pomoc a o kvalitní vyčištění. Na podlahy je vyrobeno několik druhů účinných chemií. Volíme je dle druhu podlahy, který čistíme – marmolea, linolea, plovoucí a dřevěné podlahy, lité a betonové podlahy, podlahy z ušlechtilých materiálů – kamenné a mramorové. Veškeré tyto podlahy potřebují speciální péči a nelze jen tak bez rozmyslu používat jakoukoliv chemii. Každá chemie má svůj účel a svoji sílu, kterou vynakládá na nečistoty a zároveň chrání podlahu před poškozením. Na extrémně znečištěné podlahy využíváme kyselou chemii značky Kranzle. Ta je skvěle aktivní na nečistoty složené z vápenatých a cementových závojů, jež vznikly při rekonstrukci či stavbách. Tuto chemii můžeme použít na takové druhy podlah, které nejsou z ušlechtilých materiálů. Vzhled mramorových a kamenných podlah by nenávratně poškodila, a tak volíme variantu slabší chemie a opakovaného čištění. Jsme profesionálové a díky našim dlouholetým zkušenostem víme, jakou chemii na jakou podlahu použít, aby nedošlo k poškození vzhledu. Při čištění podlahy chemii aplikujeme na podlahu a necháme chvíli působit, aby účinné látky dokonale zareagovaly na nečistoty. Po chvilce účinkování chemie vykartáčujeme celou plochu podlahy kotoučovým strojem, na který dle druhu podlahy nasadíme příslušný kartáč – držák padů a silonový kartáč. Také je velmi důležitá síla, kterou kotoučový stroj působí na podlahu. Obecně má kotoučový stroj přibližně 40 kilogramů, ale pokud tato síla nestačí, tak na jeho hlavu nasadíme ještě 10 – 15 kilové závaží, pod kterým by měly nečistoty dokonale mizet. Kartáčováním zajistíme odstranění špíny ze spár a struktury podlahy. Po vyčištění zbytek chemie a nečistot vysajeme a naneseme čistou vodu bez saponátů, kterou setřeme povrch podlahy. Díky vodě totiž zneutralizujeme chemii a tak je její účinná látka deaktivována a podlahu lze bezpečně využívat. Podlahy vyčistíme, ale také navoskujeme. Voskování podlah je velmi výborné v místě, kde je podlaha zatěžována vysokou frekvencí osob. Na takovém místě je velmi jednoduché podlahu zničit, poškrábat, znečistit její strukturu a spáry, ale také je možnost uklouznutí. Vosk zajistí, že podlaha nebude poničena, hluboce znečištěna a bezpečně ochrání procházející osoby před uklouznutím, protože má protiskluzový efekt. Vosk, neboli průmyslový polymer, má životnost 1 rok a po celou dobu životnosti bude zajišťovat ochrannou funkci. Lze jej nanášet na jakékoliv podlahy. Po roce zajistíme perfektní odstranění vosku z podlah důkladně je vyčistíme a aplikujeme nový, který nadále bude plnit svoji ochrannou funkci. Vosk využívá mnoho zákazníků v místech jako jsou obchodní domy, restaurace, školy, ale i nemocnice, kde je z hygienického hlediska výborným ochráncem.

 12. Radek Zemen

  Poptaná úklidová firma poskytuje strojové čištění koberců a podlah. Tuto úklidovou službu zajišťujeme pro mnoho významných zákazníků. Koberce a podlahy čistíme již řadu let a za tuto dobu jsme získali mnoho zkušeností s různými čistícími metodami a chemiemi. Čištění koberců provádíme strojově za využití kotoučového stroje GHIBLI. Naše metoda strojového čištění je z našeho pohledu jediná pro kvalitní a dokonalé zbavení koberce usazených nečistot ve struktuře koberce. Mnoho úklidových firem nabízí vyčištění koberce tzv. extrakční metodou, kdy jsme tento způsob čištění v minulosti také vyzkoušeli a víme, že extrakční metoda nedokáže koberce zbavit veškerých nečistot. U extrakční metody čištění koberců chybí proces vykartáčování povrchu koberce a čistící chemie zde působí velmi krátkou dobu na to, aby splnila svůj účel. Tato metoda spočívá v tom, že čistící chemie spolu s vodou je vstříknuta do koberce a následně je okamžitě odsáta a nemůžeme ji označit jako kvalitní a hloubkové vyčištění koberce. Pomocí strojového čištění podlah za využití kotoučového stroje můžeme čistit veškeré podlahy – dlažby, linolea, marmolea, plovoucí podlahy, betonové podlahy, lité podlahy, kamenné podlahy, aj. Je velmi podstatné a důležité zvolit správnou čistící chemii a kartáč. Postupujeme tak, že podlahu nejprve důkladně vydrhneme čistícím roztokem a po vykartáčování je roztok s navázanými nečistotami odsát hubicí s gumovou lamelou, která je napojena na vysoce výkonný vysavač. Ke strojovému čištění podlah používáme výkonný vysavač, který má cca 2400 W a tak důkladně odsaje veškeré nečistoty z povrchu podlahy. Po sléze, až je celý povrch důkladně zbaven nečistot, podlahu ještě jednou namočíme čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylého roztoku.

 13. Igor Révaj

  Zákazníkovi jsme zajišťovali hloubkové, strojové čištění a tepování malých koberců v Brně .
  Strojové čištění malých koberců se týkalo 10 kusů. Při této zakázce jsme některé koberce vyčistili přímo u zákazníka a část byla převezena k vyčištění v prostorách firmy A SERVIS LIPKA, s. r. o. Po provedení strojového čištění koberců jsme koberce převezli zpět k zákazníkovi. Náš odhad úspěšnosti při odstranění nečistot je 95%. Na kobercích po dokončení zakázky zůstaly rezavé fleky, které se nám i po opětovném čištění nepodařilo odstranit. Zákazník i přesto hodnotil akci čištění malých koberců velmi pozitivně. Ke strojovému čištění malých koberců jsme využili kotoučový stroj, velmi účinnou čistící chemii RTS a vysoce výkonný průmyslový třímotorový vysavač. Nejdříve jsme na povrch koberce nanesli a nechali vsáknout čistící chemii, která se dostane hluboko do struktury koberce. Následně je koberec podroben kvalitnímu vykartáčování kotoučovým strojem s kartáčem výšky 12 cm, který nepoškodí vlákna koberce. V závěru strojového čištění a tepování koberců jsme použili vysoce výkonný vysavač s kobercovou štěrbinovou hubicí, který koberce zbaví veškerých uvolněných nečistot, nežádoucích pachů a vlhkosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download