14.5 C
Prague
11.8.2022
MaxiMagazín

Kdy se vyplatí půjčit peníze?

Nevyšli jste s výplatou? Máte momentálně hluboko do kapsy? Děsí vás představa blížících se Vánoc s tím, že nebudete mít za co pořídit dárky? Nemáte žádného „oslíčka, otřes se“? Nezoufejte. Způsobů, jak si vylepšit finanční situaci, je nespočet.

Nejoptimálnějším způsobem, jak si polepšit, je získat peníze prací. Brigáda navíc přinese potřebnou hotovost, která se zejména v období Vánoc hodí. Ne vždy je ale na brigádu dostatek času nebo vhodná příležitost. V případě, že se vhodný přivýdělek nedaří sehnat, vyplatí se peníze půjčit a splácet je postupně v horizontu 12 až 60 měsíců. Během té doby se může situace na trhu s prací výrazně změnit. A nebo třeba vyhrajete ve sportce.

 

Akční nabídky pomohou ušetřit

Optimální dobou pro půjčení financí jsou akční nabídky věřitelů, kteří například v rámci Vánočních úrokových prázdnin vrátí až 100% zaplacených úroků. Půjčit si můžete 10 až 150 tisíc korun bez ručitele a zástavy.

Pokud zvládnete půjčené peníze předčasně splatit nejpozději do 3. splátky, získáte zpět 100 % zaplacených úroků. Ale nic není ztraceno ani později – ve 4. až 6. splátce dostanete zpět 75 % úroků, v 7. až 9. splátce máte nárok na vrácení 50 % úroků a v 10. až 12. splátce získáte 25 % úroků zpět.

 

Půjčte si on-line

Půjčku je možné zřídit on-line a její vyřízení trvá v řádu desítek minut. Než si půjčíte, vylepšete svá solventní hodnocení:

  • Budujte si řádným splácením pozitivní úvěrovou historii
  • Plaťte všechny své závazky včas, hlídejte si termíny splatnosti úvěrů
  • Zrušte kreditní karty, které nepoužíváte
  • Zkontrolujte si, zda jste předchozí úvěry skutečně splatili zcela beze zbytku (tj. včetně případných sankcí)
  • Byla Vám žádost o úvěr zamítnuta? Berte to jako varování a raději s další žádostí vyčkejte, až se Vaše situace vylepší.

 

Jste finančně gramotní?

Aby půjčka klientovi nepřerostla přes hlavu, je třeba znát několik základních pravidel pro její bezpečnost. Nezbytné je vzdělání uživatelů v oblasti finančních produktů a služeb, jemuž se říká finanční gramotnost. Odborníci z TOMMY STACHI nabídnou klientovi pouze takový produkt, který ho svým splácením přespříliš nezatíží a nedostane ho tak do svízelné finanční situace.

Člověk by si nikdy neměl půjčovat peníze, pokud nerozumí smluvním podmínkách, pokud nečetl smlouvu, včetně malých písmenek pod čarou. Nikdy a za žádných okolností by neměl podepsat žádnou rozhodčí doložku, ani směnku. Vhodná doba, kdy si půjčit peníze, je jednoduše taková, když se podaří narazit na slušnou, solidní a korektní nebankovní společnost.

Související příspěvky

České dividendové akcie: Které z nich vám přinesou největší výnosy?

redakce

Elektřina zlevňuje. Platíte za ni méně?

redakce

Jak zahnat nudu při epidemii koronaviru? Pusťte se do seberozvoje

redakce