8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Bez mobilního telefonu si dnes neumíme představit život. My vám proto představíme Redmi Note 8 Pro od značky Xiaomi.

V krabici s Redmi Note 8 Pro nechybí pouzdro, a ačkoli je to nejběžnější kus tenké gumy, docela dobře chrání před poškrábáním. Kromě toho najdete v krabici několik dokumentů, klíč pro zásobník SIM, kabel USB a nabíječku Quick Charge 3.0. Velké plus hned na začátku. Chcete-li si pořídit tento model telefonu, postačí vám k tomu rychlá nebankovní půjčka.

 

Redmi Note 8 Pro je pro někoho až příliš velký

Telefon má rozměry 161,35 x 76,4 x 8,79 mm. Redmi Note 8 se blíží k tomu, že se vám s ním může hůře pracovat. Používání tohoto smartphonu jednou rukou může být obtížné, zejména pokud chcete dosáhnout horní části panelu nebo musíte telefon rychle otočit. Je to detail a zvyk, ale pokud jste používali něco výrazně menšího, stojí za to vzít si před nákupem Note 8 Pro vzít do ruky.

 

Vzhled telefonu

Xiaomi Redmi Note 8 Pro byl vybaven Corning Gorilla Glass 5 na přední i zadní straně. Tento údaj je uveden u výrobce. Mnoho lidí netuší, zda je tam sklo nebo plast. Sklo a plast na chytrých telefonech jsou si navzájem tak podobné, že někdy je obtížné poznat, s čím pracujeme.

Rám je vyroben z plastu, ale Xiaomi upozorňuje na to, že rohy byly posíleny, což má pozitivní vliv na životnost veškerého vybavení. Rozhodně si nebudete stěžovat na jeho výkon. Redmi Note 8 Pro od prvního dotyku působí dojmem velmi pevného a dobře složeného modelu. Za cenu, za jakou se prodává, by bylo těžké složit lepší telefon.

Určitou nevýhodou jsou bezpochyby vyčnívající kamery na zádech. Zvláštní je, že i po nasazení pouzdra obsaženého v sadě jsou stále nad povrchem zadní části telefonu. Pokud jde o tlačítka a konektory, je jejich rozložení standardní: na pravé straně je přepínač a hlasitost, na levé straně je slot pro dvě karty nanoSIM (jedno z míst lze použít jako slot microSD). Ve spodní části je reproduktor, typ UBS C a mini jack. Hmotnost tohoto modelu je 199,8 g. Redmi Note 8 Pro tedy nepatří ani mezi nejlehčí telefony. Můžete si koupit Xiaomi Redmi Note 8 Pro ve třech barvách: bílá, zelená a černá.

 

Displej telefonu

Xiaomi Redmi Note 8 Pro má panel IPS 6,53 „s rozlišením 2340 x 1080 px a poměrem stran 19,5: 9. Podporuje funkce HDR a jeho jas je asi 500 nits. Pokrývá 84,9% plochy předního panelu a hustota pixelů je 395 ppi. Jak jsme již zmínili výše, displej je chráněn Corning Gorilla Glass 5.

Všechny výše uvedené parametry znamenají, že obrazovka je velká, obraz na ní bude ostrý a jas bude obvykle dostačující, i když na plném slunci by to mohlo být lepší. Kromě toho jsou pozorovací úhly slušné, ale při pohledu ze strany si můžete všimnout mírně nižší sytosti barev. Pro mnohé však bude nejdůležitější to, že byl vyroben v technologii IPS.

 

Výkon Redmi Note 8 Pro je překvapivý

Na desce Redmi Note 8 Pro najdete 8jádrový procesor MediaTek Helio G90T, grafický čip Mali-G76 MC4 a 6 GB RAM. Na českém trhu si můžete vybrat ze dvou variant, které se liší vestavěnou kapacitou paměti: 64 nebo 128 GB. V obou případech je možné vložit paměťovou kartu microSD s maximální kapacitou 256 GB. Mediatek Helio se vůbec nemusíte bát. Telefon má velmi dobrý výkon.

Tento smartphone je také vhodný pro hraní. Xiaomi na svých webových stránkách říká, že je o něco účinnější než Snapdragon 730, ale pro většinu z vás bude důležitější, aby tituly jako Mortal Kombat X nebo Asphalt 9 fungovaly bez problémů. Důležité je, že se Redmi Note 8 Pro nezahřívá ani při delších hrách. Samozřejmě si můžete zahrát iPokemon GO a výkon je rozhodně dostačující.

Související příspěvky

Elektroinstalační materiál, od zásuvek, svítidel až po kabely na jednom místě!

Veronika

Repasované počítače se stále vyplatí

redakce

Pronájem zvukové techniky – vyjde levněji než její pořízení?

redakce