14.3 C
Prague
25.9.2022
MaxiMagazín

Klimatizace pleti nesvědčí – jak eliminovat následky?

K létu neodmyslitelně patří slunce a teploty atakující třicetistupňovou hranici. Není proto divu, že v tomto období zažívá klimatizace svůj boom, poskytuje totiž vítaný chlad a osvěžení. Pamatujte ale, že přechody z vychlazeného příbytku do venkovního vedra představují zátěž nejen pro náš organismus, ale zabrat dávají i naší pleti. Jak se na ní podepisují?

 

Hydratujte

V klimatizovaných prostorách pleť hodně trpí, vysušuje se a dochází k poškození její ochranné funkce. Přestává fungovat jako bariéra a daleko citlivěji a silněji tak reaguje na okolní podněty. Tvořit se na ní mohou vrásky, černé tečky nebo akné. Chcete-li jí dodat ztracenou vláhu, neměly by ve vaší kosmetické výbavě chybět hydratační krémy, mléka a séra. Jednou týdně jí pak dopřejte hydratační vzpruhu v podobě masky. Snažte se mít pořád po ruce vodu ve spreji, kterou si můžete kdykoli během dne nastříkat na obličej. Dobrou službu vám prokáže také tzv. hydratační mlha, která pokožku hydratuje a příjemně osvěží. Používat se dá i přes make-up, takže ji oceníte třeba v práci nebo při dlouhém cestování.

 

Svěřte se do rukou odborníků

Potřebnou hydrataci můžete vaší pleti dodat i jinak než prostřednictvím kosmetických výrobků. Podstoupit můžete neinvazivní zákrok v podobě mezoterapie, která dodá vláhu i do hlubších vrstev pokožky, kam se krémy nedostanou. Obsahuje cennou kyselinu hyaluronovou, která zodpovídá za hydrataci a regeneraci kůže, dodává jí vitamíny, minerály a antioxidanty. Aplikuje se buď s použitím jehel nebo bez nich, a to ultrazvukem, jednosměrným elektrickým proudem nebo speciálním elektrickým proudem.

 

Řiďte se heslem: všeho s mírou

Klimatizaci používejte umírněně, teplotní rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou by neměl překročit 7°C. Nezapomínejte hodně pít, ideálně vodu nebo želený čaj – i když nemáte ve vychlazených prostorech takovou žízeň, pitný režim je třeba dodržovat. Důležité je i pravidelně větrat, aby se do místnosti dostal čerstvý vzduch, ten klimatizovaný totiž unavuje. Heslo: všeho s mírou platí i v případě líčení. Protože klimatizace vysušuje, zapomeňte na těžký make-up a hutný pudr a raději vsaďte na lehké a zvláčňující BB krémy. Nejen, že pleť krásně rozjasní, ale ještě ji ochrání před nepříznivými vnějšími vlivy. Bude tak vypadat dokonale za každé situace!

Související příspěvky

Podzim přináší výrazné zhoršení kožních nemocí. Jak si ulevit od potíží?

majda

Nenechte se ovlivnit negativními myšlenkami

redakce

Objednání sanitky

redakce

1 komentář