Letadlem k moři – jak se na cestu připravit?

 

V létě si spousta z nás užívá zasloužené volno u moře. Čím dál častěji k němu míříme nejen do Chorvatska, Bulharska či Itálie, ale i do vzdálenějších krajů. Za poznávání mimoevropských krás ale platíme daň v podobě delšího cestování letadlem. Jak se na něj připravit a nezkazit si jím začátek dovolené?

 

Balte s rozumem

Na rozdíl od cestování autem si do letadla můžete vzít jen omezený počet zavazadel, která navíc musí splňovat váhové a rozměrové limity. A to se týká jak těch odbavených, tak příručních. Než se pustíte do balení, pečlivě proto prověřte, co zrovna vaše letecká společnost povoluje.  Kila či centimetry navíc totiž většinou neodpouští, takže by se vám to mohlo pořádně prodražit. Balte proto s rozumem, soustřeďte se jen na opravdu užitečné věci a nevozte zbytečnosti. To hlavní, co vám nesmí chybět, je platný pas, peníze a kreditní karta. Bez všeho ostatního se obejdete nebo si to jednoduše dokoupíte až na místě v konkrétním letovisku či dokonce přímo v hotelovém komplexu.

 

Udělejte si pohodlí

Přibalit byste ale rozhodně měli i něco na ukrácení dlouhé chvíle. Samotný let trvá několik hodin, ideální by bylo ho celý prospat, to se ale většině z nás bohužel nepodaří. Pokuste se ale pro to udělat maximum a vytvořte si ke spánku ideální podmínky. Je-li to jen trochu možné, zvolte si sedadlo v uličce, kde si můžete natáhnout nohy a vstát kdykoli se vám zachce, aniž byste museli někoho prosit, jestli vás pustí. Pod hlavu si dejte polštářek, sklopte sedačku alespoň trochu do polohy, která se blíží té horizontální, pohodlně a hlavně teple se oblékněte, protože klimatizace umí být pěkně zrádná. Izolaci od okolního světa pak poskytnou špunty do uší a klapky na oči.

 

Zabavte se

Zabavit mozek na malém prostoru a ještě, když je celé vaše tělo odkázáno existovat na malém prostoru jednoho sedadla, může být doslova nadlidský úkol. Berte to ale tak, že jste dostali darem čas navíc. Vždyť kdy jindy by se vám poštěstilo mít několik hodin jenom pro sebe? Najděte si proto činnosti, na které normálně nemáte čas. Třeba se můžete vzdělávat v cizím jazyce nebo si přečíst knížku, na kterou se už dlouho chystáte. Vítané rozptýlení poskytne také „nadupaný“ mp3 přehrávač, do kterého si nahrajete hudbu nebo audioknihy podle libosti. Třeba takový mp3/mp4 přehrávač M-4G A od společnosti Orava s 1,8“ barevným displejem disponuje pamětí 4GB, takže vám umožní mít dostatek songů, ale i fotek, videí či celé hitparády pěkně pohodlně s sebou, ať už jste kdekoli. Podporuje formáty mp3, wma, amw, act, wav, jpeg, bmp či gif, zabudované má i FM rádio, inteligentní ekvalizér, funkci E-book a nechybí ani hry pro dlouhé chvíle. Nuda s ním proto rozhodně nehrozí!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download